O tom, že šprtec je hra pro všechny, se přesvědčili návštěvníci záhy po příchodu do tělocvičny. Od deváté ráno se zde scházeli kluci i holky. Na věku nezáleželo.

„Nejmladší hráč má asi šest let. Téměř ještě ani nedohlédne na stůl," prozradil jeden z pořadatelů turnaje Tomáš Polanský.

Na turnaj přijely týmy z Ostravska

Kromě domácích hráčů přijely na turnaj také týmy z Ostravy, Havířova nebo z Dobré. Největší zastoupení zde měli fanoušci stolního hokeje ze Vsetína.

„Snažíme se rozšířit turnaje také do dalších měst. Zatím máme zmapovaný Valmez a Vsetín. Postupem času bychom chtěli do turnaje zapojit také Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Klobouky," prozradil Lukáš Fojt z občanského sdružení Vsetín Jokers.

Stejně jako lední hokej, i ten stolní se hrál na tři třetiny. 
U šprtce však trvá třetina pouze šest minut.

„Poté mají hráči půl minuty na to, aby se přemístili," dodal Lukáš Fojt.

Po zahájení turnaje mohl odstartovat první zápas. Hráči moc nemluvili a plně se soustředili na hru. Jen občas se ozývaly od stolů výkřiky. „Tyčka!" vyčítavě kroutil hlavou jeden z hráčů. „Gól!" ozývalo se od druhého stolu.

Celkové pořadí ovládli hráči, kteří přijeli na turnaj z Havířova. Špatně se nevedlo ani pořadatelům turnaje z klubu Vsetín Jokers. Všechny tři příčky v ženské kategorii totiž obsadily právě hráčky z Jokerů.

Další turnaj ve šprtci odstartuje zhruba za měsíc. Zahrát si mohou všichni, turnaje jsou totiž otevřeny široké veřejnosti.