Do sobotního klání, určeného pro muže a ženy, se přihlásilo čtyřiadvacet sportovců. V neděli se o hodnotné ceny utkaly na tři desítky dětí.

„Z důvodu velkého počtu zájemců jsme museli zajistit dvě různé tělocvičny,“ prozradil hlavní organizátor turnaje a vůdce pořádajícího skautského oddílu Lubomír Melichařík. Část účastníků tak změřila své síly v tělocvičně ve Valašském Meziříčí, zbylí sportovci zápolili v kulturním domě v Hrachovci. Tady se také odehrály finálové souboje.

Vánoční badmintonový turnaj měl tradičně vysokou úroveň. Na soupisce totiž nechyběla řada bývalých aktivních hráčů tohoto raketového sportu. „Badmiton chodívám hrát pravidelně. Na turnaji jsem letos potřetí. Vloni jsem ale vynechal,“ prozradil na sebe jeden z účastníků Ondřej Vašut z Rožnova pod Radhoštěm.

Herní vstup do letošního ročníku se Ondřeji Vašutovi vydařil. „Když jsem tady byl poprvé, skončil jsem dvanáctý. Podruhé už jsem byl sedmý, ale dneska to vidím možná i na vítězství,“ hodnotil své šance sportovec.

Svou premiéru si na jednatřicátém ročníku odbyl Pavel Pikal z Vigantic. „Přišel jsem na pozvání kamaráda. Stejně jsem na Štěpána neměl jiný program. Překvapilo mě, kolik je na turnaji účastníků,“ řekl Pikal.

Kromě badmintonu mohli zájemci změřit své síly také v několika doplňkových disciplínách. Organizátoři připravili například dva stoly, na kterých se zápolilo ve šprtci. Nechyběl terč na šipky či možnost střelby ze vzduchovky. Posledně jmenovanou disciplínu nahradilo v případě dětských účastníků vytahování ježka z klece.

Nejlepší sportovci si za svůj výkon domů odnesli řadu zajímavých cen. Organizátoři zajistili poháry, sošky či medaile a také dárkové balíčky od sponzorů.

Vánoční badmintonové turnaje se ve Valašském Meziříčí pořádají už od roku 1979. V pozdějších letech organizátoři postupně přidávali další sporty a rozšiřoval se také okruh zájemců o účast. Svůj vrchol si tradiční turnaj prožil v roce 2007, kdy se na něj přihlásilo úctyhodných pětašedesát účastníků.