Pořadatelé z TJ Sokol Loučka, kteří se postarali o obnovení tradice turnajů ve stolním tenisu, připravili klání nejen pro žáky, ale také pro spojenou kategorii dorostenců a mužů.

Žákovskou část v dopoledních hodinách odehrálo celkem dvanáct hráčů, kteří byli rozděleni do dvou skupin (mladší a starší) po šesti. Hrálo se systémem každý s každým s postupem prvních čtyř přímo do semifinále a vyřazovacím pavoukem o vítěze turnaje. Vítězem se stal Dominik Stříteský.

Po žácích přišli na řadu dorostenci a muži, kteří hráli společně v jedné kategorii. Úctyhodný počet 24 účastníků byl rozdělen do čtyř skupin po šesti. Hrálo se systémem každý s každým ve skupině, ze které pak šli čtyři borci do dalších bojů. Vítězství v silné konkurenci si vybojoval teprve 14letý Jakub Křenek, který ve finále porazil Jiřího Capila 3:0 na sety. O tom, že turnaje se účastnila skutečně široká věková škála sportovců, svědčí i fakt, že třetí místo vybojoval 50letý Miroslav Skýpala.

Po skončení turnaje panovala mezi zúčastněnými borci i v táboře pořadatelů spokojenost. Znovuzrozená tradice vánočního turnaje se setkala mezi sportovci s kladným ohlasem, nejlepším důkazem je vysoký počet startujících. „Turnaje se zúčastnili hráči nejen z Loučky, ale také z Kunovic či Rajnochovic. Všem hráčům chci poděkovat za kvalitní výkony. Poděkování patří patří pořadatelům Břetislavu Stodůlkovi, Ladislavu Sváčkovi a Petru Hrdinovi. A v neposlední řadě taky Sponzorovi Petru Kučovi za ceny a pohoštění,“ zhodnotil turnaj předseda TJ Sokol Loučka Jozef Durdovanský.

Konečné výsledky Vánočního turnaje v Loučce: mladší žáci: 1. Dominik Stříteský, 2. Jiří Macháň, 3. Tomáš Šurin. Starší žáci: 1. Zdeněk Sovák, 2. Matěj Kundrát, 3. Jan Macháň.

Dorost + muži: semifinále: Jiří Capil – Břetislav Camfrla 3:1, Jakub Křenek – Miroslav Skýpala 3:0. O 3. místo: Miroslav Skýpala – Břetislav Camfrla 3:2. Finále: Jakub Křenek – Jiří Capil 3:0.