Na východě Čech se z mladých regionálních biatlonistů nejvíc zviditelnila Natálie Švecová z Rožnova pod Radhoštěm, která získala v kategorii žákyň W15 v závodu ve sprintu bronzovou medaili. Adam Kovář z Bystřice pod Hostýnem skončil v kategorii žáků M15 ve sprintu čtvrtý. Dařilo se také Šebestiánovi Halatovi. Reprezentant klubu Vsetín Bobrky vybojoval v kategorii žáků M13 ve vytrvalostním závodu čtvrté místo, ve sprintu obsadil pátou příčku.

,,Vytrvalostní závod se konal za složitých podmínek. Proto bylo náročné správně namazat lyže. Nakonec se nám to povedlo. Halata v něm podal velmi dobrý výkon. Po čisté první střelbě ve druhé jenom jednou chyboval. Bohužel 200 metrů před cílem měl pád a díky němu ztratil naději na medaili. K zisku bronzu mu chybělo 9 sekund. Ve sprintu už byly lepší podmínky. Také v tomto závodu se Šebestiánovi dařilo. Bohužel ale při střelbě minul dva terče. Naopak všichni tři medailisté ani jednou nechybovali,“ prozradil předseda klubu Vsetín Bobrky Jan Gabko.

Na šampionátu v Letohradu si zazávodilo 300 mladých biatlonistů.

VÝSLEDKY MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ŽACTVA V BIATLONU 2023:

Vytrvalostní závod:

Žáci M12: 7. Kryštof Riedl, 11. Jiří Zemánek (oba Vsetín Bobrky).

Žáci M13: 4. Šebestián Halata (Vsetín Bobrky), 9. Miroslav Vavruša (Halenkovice).

Žáci M14: 24. Ondřej Slováček (Halenkovice).

Žáci M15: 6. Adam Kovář (Bystřice pod Hostýnem).

Žákyně W12: 17. Markéta Macháčková (Vsetín Bobrky).

Žákyně W13: 7. Nikola Mandulová (SK Pustevny), 12. Viktorie Sofie Jaklová (WOCO Vsetín), 18. Adéla Vytlačilová (SK Pustevny).

Žákyně W14: 7. Ella Mičolová, 15. Dominika Vojkůvková (obě Rožnov pod Radhoštěm), Dorota Molková (WOCO Vsetín), 19. Zuzana Walczysková (Velké Karlovice).

Žákyně W15: 9. Tereza Riedlová (Vsetín Bobrky), 14. Karolína Růčková (Rožnov pod Radhoštěm).

Závod ve sprintu:

Žáci M12: 18. Alex Bainar (Rožnov pod Radhoštěm), 19. Jiří Zemánek (Vsetín Bobrky).

Žáci M13: 5. Šebestián Halata (Vsetín Bobrky), 11. Miroslav Vavruška (Halenkovice).

Žáci M14: 23. Ondřej Slováček (Halenkovice).

Žáci M15: 4. Adam Kovář (Bystřice pod Hostýnem).

Žákyně W12: 16. Beáta Hrubá (WOCO Vsetín), 20. Markéta Macháčková (Vsetín Bobrky).

Žákyně W13: 11. Viktorie Sofie Jáklová (WOCO Vsetín), 13. Nikola Mandulová (SK Pustevny).

Žákyně W14: 13. Ella Mičolová, 16. Markéta Obůrková, 19. Dominika Vojkůvková (všechny Rožnov pod Radhoštěm).

Žákyně W15: 3. Natálie Švecová, 11. Karolína Růčková (obě Rožnov pod Radhoštěm), 15. Tereza Riedlová (Vsetín Bobrky)