Pořadatelé z jednoty Orel Valašské Klobouky vypsali celkem 17 kategorií od nejmladšího žactva až po veterány. Připravené jsou tratě různé délky.

Žákovské kategorie startují v 10 hodin, aby v okolí valašskoklobouckého fotbalového hřiště poměřily síly na tratích od 200 metrů do 9 kilometrů.

Hlavní kategorie mužů, žen, veteránů, juniorů a juniorek uslyší startovní výstřel ve 13 hodin.

Muži pojedou na 5 náročných technických okruzích 22,5 kilometru dlouhý závod. Ženy poměří síly na 3 okruzích v závodu o celkové délce 13,5 kilometru. Obě juniorské kategorie pojedou 9 kilometrový závod.

Prezentace probíhá od 9 do 12.15 hodin.

,,Hlavní okruhovou trať jsme připravili v okolí fotbalového hřiště ve Valašských Kloboukách a také na přilehlých loukách a v lesích Bílých Karpat. Zvlášť zajímavé je stoupání chodníkem ke Královci, které dokonale prověří síly všech bikerů. To je v horní části trati atraktivní díky trailovému sjezdu,“ informuje Michal Láník za pořadatele.

V loňském roce si ve Valašských Kloboukách ve všech kategoriích zazávodilo 92 příznivců horských kol.

Absolutním vítězem se na Valašsku v roce 2021 stal Ondřej Kobliha. Biker z Vizovic v závodu dlouhém 22,5 kilometru dosáhl času 1:26:50. Závod žen vyhrála Kateřina Krutílková (Team Forman Cinelli), jež na 13,5kilometrové trati zajela čas 1:02:30.