Hečko v hlavním závodu mužů, složeném z 800 metrů plavání, 23 kilometrů cyklistiky a 5,7 kilometru běhu, zvítězil v čase 1:37:38. Druhý v pořadí René Slánský z klubu CykloMartinek VK za ním v cíli zaostal o devadesát sekund, třetí skončil Miroslav Pitrun z domácího týmu MeTermo (1:42:28). ,,Plavání pro mě bylo docela dlouhé a proto jsem šel z vody až jako šestnáctý, s více jak pětiminutovou ztrátou na čelo. Tu jsem ale během kola téměř smazal a na závěrečný běh jsem vybíhal těsně druhý za Slánským. Toho jsem po několika metrech dostihl a hned záhy jsem se probojoval na první příčku. Mírný náskok na vítězné pozici jsem si pak pohlídal až do cíle," informoval Martin Hečko.

Hlavní triatlonový podnik žen v Kelči opanovala Hana Nováková z Prostějova (1:55:45), před Petrou Vašalovskou (Třebíč, 1:57:58), ziskem bronzové příčky se pyšní Olga Pekařová z Lukova (2:05:42).

Hobby závod mužů na Valašsku, jenž probíhal na kratších tratích 300 metrů plavání, 23 kilometrů cyklistiky a 3 kilometrů běhu, vyhrál Tomáš Minařík časem 1:16:45. Druhý David Tvrdoň z Němetic dosáhl času 1:17:44, třetí skončil Marek Janíček (Cyklo Hranice, 1:19:55). ,,Kvůli dlouhému plavání jsem se v Kelči zúčastnil pouze kratšího závodu," vysvětloval Tomáš Minařík, jenž byl po první disciplíně čtyřiatřicátý. ,,Moje stíhací jízda na zteč předních pozic ovšem začala hned v prvním depu, kde jsem měl druhý nejrychlejší čas. A protože se mi jelo dobře na kole, tak jsem v cyklistické části předjel spoustu soupeřů. Při přezouvání ve druhém depu už jsem byl první a zlatou příčku už jsem udržel až do konce závodu," radoval se Tomáš Minařík.

Mezi ženami Lucie Javorová první místo obsadila díky času 1:20:18. Stříbrná Markéta Majkusová z týmu Bonussia na ni v cíli měla manko devět minut a dvaapadesát sekund, třetí byla Pavla Omelková z Bystřice pod Hostýnem (1:30:25). ,,V ideálním teplém počasí to byl při plavání boj o každý metr. Z vody jsem však šla ze druhé příčky a už v prvním depu se mi podařilo předběhnout lídra Omelkovou. Cyklistika se jela po loukách a polních cestách a i v tomto terénu jsem jela svižným tempem. V něm jsem nepolevila ani v běhu a proto se mi podařilo s poměrně velkým náskokem závod vyhrát," byla ze svého vystoupení v Kelči nadšená Lucie Javorová. Její triatlonový výsledek na Valašsku totiž ještě umocnila skutečnost, že v absolutním pořadí obsadila čtvrtou pozici. ,,V cíli mě pokořili pouze tři nejlepší muži Minařík, Tvrdoň a Janíček," potěšilo Javorovou.

Autor: Lubomír Hotař