Na bronzové pozici skončil v čase 2:09:50 téměř domácí matador Ondřej Kobliha hájící barvy Rajnochovic. Čtvrtý na Vsetínsku byl Pavel Ovesný (Snow and Bike Valašské Klobouky, 2:11:36), pátou příčku vybojoval Josef Karas z Tučap (2:17:50).

,,Byl to krásný a překvapivě technicky náročný závod v hezké lokalitě,“ prozradil nejúspěšnější biker ze Zlínského kraje v závodu Ludvík Kurečka.

,,Trať byla po deštích z velké části mokrá a v některých úsecích i hodně blátivá. Proto bylo v některých místech nutné slézt z kola a tlačit ho,“ informoval dále Kurečka.

Tomu se v prvním dlouhém stoupání podařilo probojovat na první místo.

,,Na hřebenovce mě však dojel Karel Hartl. Poté jsme spolu jeli zhruba do 35 kilometru, kde se mi do předního kola zamotal velký klacek, který se mi zapáčil mezi vidlici a rám. Musel jsem ho pracně vytahovat ven. Karel v ten moment vycítil šanci a v dlouhém sjezdu se mi vzdálil a dojel si pro vítězství,“ upozornil na klíčový moment v závodu Ludvík Kurečka.

Tomu se v Hošťálkové líbilo.

,,Závod měl skvělé zázemí, proto si myslím, že má Hošťálovská padesátka velký potenciál do budoucna,“ předpokládá reprezentant FORCE KCK Zlín.

V Hošťálkové si zazávodily také dvě ženy. Rychlejší byla Alena Gavendová, jež na prvním místě dojela v čase 4:14:38. Jana Vráželová dosáhla času 4:48:14.