Červencového turnaje se může účastnit jakýkoliv tým, který si chce vyzkoušet plážový fotbálek. „Turnaj je přichystán pro dvanáct týmů, hrát mohou všichni bez ohledu na úroveň či věk. Stačí složit tým maximálně deseti lidí, hrát se pak bude systémem 4+1," představuje turnaj Českého poháru v plážovém fotbale ředitel turnaje Michal Růčka z Beach areny v Dolní Bečvě.

Turnaj v Dolní Bečvě bude jeden z pěti dílů celorepublikové série, která se hraje i v Příbrami, Plzni, Brně a Uherském Hradišti. „Jsme mezi pořadateli jediná menší obec, toho si vážíme," říká Michal Růčka. Vítěz turnaje v Dolní Bečvě postoupí na republikové finále. „Možnost postupu je určitě lákadlem pro naše regionální fotbalisty. Ti mohou postavit svá družstva a po případném vítězství na turnaji se mohou těšit na republikové finále, ve kterém budou reprezentovat Valašsko," doplnil Michal Růčka.

Turnaj na písku v Dolní Bečvě začne prezentací týmů v sobotu 4. července od 8 hodin, samotné boje na písku začnou v 8.30 hodin. Týmy se mohou na turnaj přihlašovat do 27. června, a to u ředitele turnaje Michala Růčky na telefonním čísle 739 499 721 nebo na e-mailu beacharenadb@email.cz.