,,Kromě zážitků z prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc ještě odnese zajímavý hokejový dárek,“ zve na Valašsko jeden z pořadatelů Jaroslav Vaněk mladší.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku od 4 do 8 let. Zúčastnit se můžou i jejich rodiče.

,,V jeho rámci se jedná o akce, při nichž mají děti příležitost seznámit se s hokejovým prostředím a vytvořit si svoje první hokejové zážitky. Pro děti jsme připravili zábavný program na ledě i mimo něj. Jejich rodiče se seznámí s tím, co to obnáší mít doma malého hokejistu. A také s tím, jaký má hokej přínos pro fyzický a osobnostní rozvoj pro jejich děti,“ vysvětluje hlavní brumovský trenér Jaroslav Vaněk mladší.

Na páteční Týden hokeje na Zimním stadionu v Brumově-Bylnici stačí dětem přinést si brusle, helmu a rukavice.

,,Úplně stačí přijít třeba s lyžařskou helmou a lyžařskými rukavicemi,“ informují brumovští pořadatelé a trenéři.

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravená ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého hokeje (Český svaz ledního hokeje z.s.) získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje od CCM.

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej v Česku koná už po sedmé a celkově už pojedenácté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenosti s hokejem zhruba 37 000 dětí.

Páteční akce Týden hokeje pořádána HC Brumov-Bylnice byla vybrána mezi tzv. medializované akce. Na akci dorazí produkční tým ve složení video štáb, který bude z akce zpracovávat tematickou reportáž, dále maskot, hokejová legenda a zástupci projektu PHH.

Veškeré informace jsou na webových stránkách brumovského hokejového klubu hokejbrumov.cz.