V sále Valašského národního divadla začalo sportovní klání kategorie starších třinácti let odbitím poledne. Po čtyřech hodinách cvičení pod vedením trojice instruktorů překonala soutěžící s číslem 18 všech šestadvacet soupeřek z Moravy i Slovenska a dokonce jednoho soupeře, kterým byl dětský lékař Karel Zvěřina.

„Je to vyhlášená soutěž, proto jsem tady se sestrou. Letos už potřetí. Fyzicky to dalo zabrat. Čtvrtá hodina už se těžko zvládala,“ komentovala vítězka. Jako druhá zaujala laickou i odbornou porotu Hedvika Hermanová s číslem 20 z Valašského Meziříčí. Bronz si nakonec odnesla s číslem 19 Daniela Králová z Ostravy. Svou roli hrál technický i umělecký dojem zúčastněných.

Maraton pořadatelé rozdělili do čtyř částí po pětačtyřiceti minutách. Do finále postoupilo deset soutěžících, kterým předcvičovali zkušení instruktoři ze Vsetínska i vzdálené moravské metropole Brno. „Nabíjí mě to energií a navíc mám ráda práci s dětmi. Soutěže v Karolince si moc cením,“ komentovala například profesionální cvičitelka Dagmar Dreslerová z Valašského Meziříčí.

Aerobik si však mohli vyzkoušet všichni, kdo holdují pohybu a není jim lhostejná fyzická kondice. „Většina účastnic je do osmnácti let, ale jsou tu i starší. Tou nejmladší je teprve čtyř a půlletá Katka Rušarová z Kelče,“ uvedla pořadatelka Dagmar Tylčerová, která je zároveň starostkou Sokola. Soutěžící podle ní dokázali i letos, že aerobik je stále v módě.

Pětačtyřicet dětí se aktivně zapojilo rovněž do kategorií mini do osmi let a junior do třinácti let. Nejmladší soutěž vyhrála Karolina Vlčková z Kelče a starší zas Michaela Hermanová z Kelče.