„V srpnu začínají trénovat jak náš mužský tým, tak mládežnické celky. Máme asi měsíc na to, abychom se připravili na novou sezonu, které letos začíná o 14 dní dříve 19. září. Budeme kombinovat atletiku s basketem. V září sehrajeme několik přípravných utkání, ale žádného turnaje se nebudeme účastnit. Kádr jsme udrželi. Mohli bychom být ještě silnější než loni, protože věříme v uzdravení střelce Tadeáše Janíka. Druhá liga se bude hrát stejným systémem jako loni, to znamená, že po základní části postupuje do play – off osm nejlepších celků a to je náš minimální cíl,“ říká trenér mužů KK Valašské Meziříčí Petr Nachtmann.

V srpnu zahájí přípravu na novou sezonu také mládež KK Valašské Meziříčí. Ta vzhledem ke koronavirové krizi přišla o basketbalový zájezd do Chorvatska.

„Měli jsme tam jet se všemi našimi mládežníky na basketbalový pobyt v červnu, ale posunuli jsme to vzhledem k epidemii koronaviru na další rok. Proto budeme trénovat pouze v domácích podmínkách a letos nejedeme ani na žádné soustředění v rámci České republiky,“ dodává k mládeži Petr Nachtmann.