Před čtvrtečním domácím třetím zápasem finálové série s Karvinou (od 18 hodin) prohrávají Valaši 0:2 na zápasy a další porážky by znamenala konec série a opět po roce stříbrné medaile. To si však v Zubří nechtějí ani náhodou připustit a tradičnímu rivalovi hodlají pořádně přitopit pod kotlem a s pomocí fanoušků mu připravit valašské peklo.

Zubří chce s podporou svých příznivců sérii prodloužit minimálně o jeden zápas. Nic jiného na pořadu dne není. „Jdeme do zápasu s tím, že do něj dáme naprosto všechno a zajímá nás jenom vítězství. Věřím, že s podporou našich fanoušků to dokážeme. Už jen kvůli nim musí na hřišti všichni kluci nechat duši,“ burcuje před třetím dílem bitvy o zlato zuberský asistent Jiří Mika, jenž je zároveň sportovním ředitelem klubu.

Je obecným pravidlem, že v takovéto sérii dvou týmů, které se znají dokonale, se již ani jeden z celků v podstatě nemá čím překvapit. Zkušený lodivod Mika však věří, že pro dnešní zápas jeho tým přeci jen přinese jednu zásadní změnu. „Přestože v minulém druhém zápase byl poměr vyloučených jasně horší v náš neprospěch, jsem přesvědčen, že nehrajeme tvrději než Karviná. Přesto po druhém zápase byli všichni v šatně skleslí, dobití a dotlučení. S tím je konec. Už nebudeme dále hodní. Hráči jsou maximálně rozhodnutí hrát nejtvrději, co to půjde. Ne zákeřně nebo nečistě, ale přesto velmi tvrdě. V tomto směru to bude mít Karviná zdaleka nejtěžší, jaké to kdy v Zubří zažila,“ slibuje Mika.

Na třetí díl finálové bitvy se série ve čtvrtek vrací opět na palubovku, kde vítěz základní části Zubří začal porážkou. Byla vůbec první v celé sezoně a zrovna v tolik nepříjemný moment. Celé Valašsko však věří, že tentokrát už se to opakovat nebude. „Kluci šli od toho prvního zápasu znatelně nahoru. Ve druhém utkání hráli mnohem lépe. Skvěle zachytal Milan Malina, jenž jen potvrdil, že má dobrou sezonu a moc mu věříme i pro třetí zápas. U všech hráčů v kabině jsem poté, co po druhém zápase v Karviné přešlo největší bezprostřední zklamání, cítil obrovské odhodlání ještě s celým finále něco udělat a soupeři to jen tak nedarovat. Jsem přesvědčen, že ve třetím utkání ze sebe kluci vydají maximum a série bude pokračovat. Pak teprve budeme řešit, co bude dál,“ dodal bojovně naladěný Mika.