Kromě Štědrovečerní večeře a rozbalování dárků ovšem žádné jiné vánoční tradice nedodržoval.

,,Protože mám rád sladké, tak cukroví byla moje parketa. O to víc jsem se pak nutil k tréninkům a všechen volný čas jsem věnoval objemové přípravě. Sledování filmů na Netflixu jsem pak měl za odměnu. Nejvíc jsem se bavil a odpočinul u všech dílů Harryho Pottera,“ přiznal s úsměvem Tomáš Štverák.

Ultraběžec z Beskyd nezahálel ani na Silvestra a na Nový rok.

,,Také poslední den v loňském roce jsem si byl zaběhat. Ale jenom za barákem v kopcích za Zubřím. Raději jsem se vyhýbal lidem v přírodě. Na Silvestra jsem naběhal zhruba 17 kilometrů a při tom zdolal převýšení kolem 1000 metrů. Večer a noci jsem pak příchod nového roku oslavil v úzké společnosti s kamarády na chatě v Lichnově na Opavsku. Trénink jsem si naordinoval i první den v roce 2021. Prvního ledna jsem v okolí Radhoště, Pusteven a Čertova mlýna naběhal 22 kilometrů. V lednu bych chtěl naběhat 400 až 500 tréninkových kilometrů,“ prozradil Štverák.

Toho však mrzí, že večer 1. ledna nemohl navštívit a podívat se na žádný novoroční ohňostroj.

Optimisticky naladěný ultramaratonec z Valašska už se ale dívá dopředu a o roce 2021 má jasnou představu.

,,Pochopitelně chci zůstat zdravý a ve sportu se chci zlepšovat. Také mám v hlavě jeden projekt, který bych chtěl realizovat. O co se jedná, to si ale zatím nechám pro sebe,“ neprozradil, ani nenaznačil Tomáš Štverák.

Ten se v letošním roce kromě závodů v Česku chystá minimálně na další dva závody v zahraničí.

,,Snad mi také vyjde start v jednom z nejprestižnějších a nejnáročnějším ultramaratonském závodu v Evropě v srpnovém ultratrailu v okolí Mont Blancu. Horský ultramaraton v Alpách měří 170 kilometrů a má převýšení téměř 10 000 metrů,“ plánuje reprezentant Zubří Tomáš Štverák.