Akce byla původně plánovaná jako padesátka, skutečná délka závodu byla nakonec 51,7 kilometru. Součet stoupání na trati vedené ve zvlněném terénu v lese a také podél řeky Vltavy, byl něco málo přes 2000 metrů.

Štverák v závodu dosáhl času 4 hodiny a 37 minut. Druhý skončil se ztrátou 4 minut Ondřej Pavlů z Prahy, bronzovou pozici obsadil v čase 4 hodiny a 44 minut. Lukáš Ďopan z malé obce v Jeseníkách ze Supíkovic.

Startovalo se individuálně po jednom. Na odbavení jednoho běžce byly 2 minuty.

,,Už několik let jsem stálým účastníkem plné verze Pražské stovky, která se každý rok koná na začátku prosince. Klasická Pražská stovka se však v loňském roce nemohla uskutečnit. Hlavní organizátor Olaf Čihák ale na konci letošní zimy připravil alespoň Covid verzi,“ vysvětloval Tomáš Štverák svoji účast v dálkovém běhu mezi Prahou a Slapy.

,,A také už jsem měl závodní absťák,“ dodal ještě s úsměvem vytrvalec ze Zubří.

Štverák si ve známém závodu ve středních Čechách rovněž otestoval formu v závěru zimní objemové přípravy. Na start v hlavním městě se však nijak speciálně nepřipravoval.

,,Šel jsem do něho z plného tréninku. Navíc se do poslední chvíle nevědělo, jestli se závod kvůli vládním opatřením vůbec uskuteční,“ přiznal ultraběžec z Valašska.

Počasí mu vyhovovalo. ,,To bylo běžecky naprosto ideální. Teplota se pohybovala kolem 10 stupňů. Bylo sice zataženo, ale nefoukal žádný vítr, ani nepršelo,“ pochvaloval si Štverák.

,,Na trati ovšem nemuselo být tolik bahna. Podmínky však byly pro všechny stejné,“ trochu s nadsázkou si přece jenom postěžoval reprezentant Zubří.

V oblíbeném závodu chtěl samozřejmě běžet co nejrychleji.

,,Chtěl jsem zaběhnout čas pod 5 hodin. Myslel jsem i na co nejlepší umístění. To však nebylo podstatné,“ prozradil Tomáš Štverák.

Na začátku na trati chvíli bloudil.

,,V úvodních 10 kilometrech jsem dvakrát přeběhl kontrolu a jednou minul odbočku. Takže jsem se musel vracet a to mě dost naštvalo. Na první kontrole jsem běžel až na 10. místě s šestiminutovou ztrátou na první příčku. Po desátém kilometru už jsem se však posunoval dopředu. A protože jsem celý závod běžel v konstantním tempu, nijak výrazně mi nedocházela energie a neodešly mi ani nohy, tak jsem si nakonec ve Slapech doběhl pro vítěznou pozici,“ potěšil povedený výsledek Štveráka.