Prvenství vybojoval Ben Dhiman (USA, 13:52:46), na stříbrné pozici skončil v čase 14:15:23 Martin Kern, třetí byl Anthony Costa (oba Francie, 14:15:40).

Závod startoval v Porto Moniz, cíl byl v Machicu. Trasa vedla téměř přes celý ostrov a byla náročná převýšením i technickým terénem. Zejména v noci se závodilo v těžkých podmínkách. Hustě pršelo a byla mlha a zima. Přes den se oteplilo a to už se běželo v téměř ideálním počasí.

Ve všech kategoriích si na Madeiře zazávodilo téměř 1000 ultraběžců z celého světa.

,,Na Madeiru jsem se chtěl už delší dobu podívat. A tak jsem pobyt na tomto portugalském ostrově spojil s účastí v závodě,“ vysvětluje Štverák.

Závod mu ale nevyšel podle představ.

,,Zhruba do 60. kilometru se mi běželo ještě dobře a hlídal jsem si, abych zbytečně nepřepálil tempo, protože jsem chtěl pořádně závodit až v posledních 40 kilometrech. Bohužel od 60. kilometru mi došla energie a musel jsem posledních 30 kilometrů odchodit pěšky. Proto jsem byl rád, že jsem závod alespoň dokončil,“ přiznal Tomáš Štverák.

Náladu si reprezentant Zubří může spravit už tuto neděli 19. května, kdy se postaví na start Salomon Ultra Trailu Hungary. Závod v Maďarsku je dlouhý 111 kilometrů a má převýšení 4200 metrů.