Ve středu dopoledne do kokpitu usedl Jan Kopecký, který s navigátorem Petrem Starým odjede víkendovou soutěž. Po obědě se do ostrých testů pustil další tovární jezdec škodovky, Fin Juho Hänninen.

Ten si místní podmínky pochvaloval. „Je to dobré místo pro testování, docela specifické a rozmanité,“ řekl pro Deník jezdec, který v úvodní letošní soutěži šampionátu S-WRC v okolí mexického města Leon obsadil se spolujezdcem Mikko Markkulou v týmu Red Bull Škoda druhé místo. Hlavní prioritou středečního testování byl především sběr dat. „Potřebujeme v průběhu sezony několikrát vyzkoušet změny různých nastavení a vůbec pilotáž na různých typech tratí. Právě tady v okolí Vsetínska je to hodně specifické, což se dá využít jako příprava na různé soutěže v průběhu roku,“ uvedl mluvčí týmu Škoda Motorsport Karel Pokorný. Zároveň přiblížil, jaké má tým na Valašské rally cíle: „Musíme mít určitě ty nejvyšší, ale v každém případě je pro nás letošní angažmá v mistrovství České republiky spíše doplňkem, protože nepojedeme z důvodu kolize v našem hlavním programu IRC úplně celý seriál, spíše se to snažíme více zpestřit divákům.“

Diváci, kteří v pátek a sobotu na „Valašku“ zamíří, se mohou těšit, ze strany Škoda Motorsport týmu, na příjemné zpestření a mnozí fanoušci – pamětníci také na nostalgickou vzpomínku. Škoda Fabia S2000 se představí v nových barvách. „Je to v rámci toho, že Škoda letos slaví 110 let svých motosportovních aktivit a tak jsme se snažili naše angažmá nějak zpestřit na českém území, protože v zahraničí to má přeci jen nějaká svá pravidla. Škodu Fabia S2000 na Valašské rally představíme v retro designu továrních vozů z roku 1977, tak jak uspěly ve svých třídách a v rally Monte Carlo,“ dodla Karel Pokorný.