Historicky první ročník vánočního turnaje v tenisu se uskutečnil ve sportovním centru Bobrky. Na umělém koberci soupeřilo dvanáct malých sportovců ve věku od sedmi do devíti let.

„Pro mnohé z nich je to významná událost, protože na tomto umělém povrchu hrají vůbec poprvé v životě. Někteří dokonce hrají svůj první turnaj,“ řekl organizátor akce a trenér malých tenistů Radek Hnízdil, který by rád tyto vánoční turnaje pro děti uvedl v tradici.

„Děti by se měly takto utkávat co nejčastěji, aby se porovnaly se svými vrstevníky a také je to motivuje k lepším výkonům,“ je přesvědčen Hnízdil, který se trénování malých sportovců věnuje již dvacet let.

Naopak plavci zase bojovali v městských lázních již o pětatřicátou Silvestrovskou cenu Vsetína. Tradičního plaveckého pětiboje se zúčastnilo téměř sto dvacet špičkových sportovců ve čtyřech věkových kategoriích, a to nejen ze Vsetína, ale z celé České republiky.

„Mezi soutěžícími nechybí například odchovanec vsetínského oddílu Martin Baďura, rekordman České republiky v kategorii dorost, účastník mistrovství Evropy a světa juniorů a současný člen reprezentačního seniorského výběru,“ informoval jeden z organizátorů akce Libor Vakrčka.

Dalším účastníkem byl držitel českého rekordu na padesát metrů volný způsob Ivo Benda ze Zlína či medailisté z mistrovství České republiky dorostu a žactva.

Silvestrovská cena Vsetína má ale i jednu raritu. Nejstarším účastníkem byl dvaačtyřicetiletý Alexander Mrůzek z Brna, její vůbec nejstarší účastník. Plavecké závody probíhají ještě dnes, kdy se rozhodne o vítězích v každé kategorii.