Na extrémně těžké trati v pískovně v Drnovicích u Blanska se spolu se spolujezdcem Jiřím Dufkem o uplynulém víkendu potýkali s nástrahami krkolomných úseků, nevyhnuly se jim ani technické problémy, způsobené těžkým terénem. Na závěr udělala posádka z Branek u Valašského Meziříčí exhibiční číslo pro přítomné fanoušky velkých nákladních vozů.

Závod v Drnovicích u Blanska byl pátým podnikem mistrovství české republiky. Bronislav Ševčík na něm tentokrát jel stejně jako na svém prvním vystoupení na volném podniku v Mohelnici s vozem Praga V3S EVO I, ale na místě spolujezdce došlo tentokrát ke změně. Namísto Oldy Vašuta, který navigoval v premiéře valašské posádky v Mohelnici, zasedl do kokpitu sněhově bílého vozu Jiří Dufek. Oproti prvnímu květnovému závodu v Mohelnici to bylo tentokrát ale zcela jiné kafe.

„Když jsme přijeli na místo závodu do Drnovic, a když jsem viděl celý areál, ve kterém se mělo závodit, tak jsem si říkal, že se to nedá sjet. Vypadalo to přímo hrozivě,“ oklepal se při vzpomínce na první reakci na startu závodu Bronislav Ševčík. „Mohelnice byla proti Drnovicím jen slabý odvar. Tady byly opravdu velmi těžké krkolomné terény. Fakt jsem zpočátku myslel, že nesjedu vůbec nic,“ smál se jezdec z Branek. Ale počáteční obavy rychle rozprášily první ostré testy. „Sjeli jsme několik těžkých úseků a pomalu začaly obavy ustupovat, věřili jsme si čím dál více a už se to jen zlepšovalo,“ pochvaloval si Ševčík.

Jediným větším problémem za oba soutěžní dny, který posádku z Branek přibrzdil, přišel na jednom z těžkých úseků na trati. „Poškodili jsme převodku řízení a museli jsme ji na místě závodu opravit. Během toho času se odjely dva rychlostní testy, které jsme nemohli absolvovat, a nasbírali jsme tak nějaké trestné body za neprojetí úseků,“ přiblížil horké chvilky ze druhého závodu v kariéře Bronislav Ševčík. Na konci závodu pak udělala posádka Ševčík - Dufek před zraky diváků parádní exhibici.

„Po skončení závodu jsme zajeli do takového přírodního bazénku. Zapadli jsme s naším autem až po kabinu do bahna a musel nás odtud tahat bagr. Ale řekli jsme si, že jsme letos nováčci v pelotonu těchto závodů a že to bude takový křest,“ pousmál se řidič vozu Praga V3S EVO I, jenž byl tedy celkově s vystoupením v Drnovicích u Blanska spokojen. „S výsledkem jsme určitě spokojeni. Dokázali jsme si, že lze sjet hrozně vypadající terény. Zase jsme nasbírali spoustu zkušeností, které se budou hodit v příští sezoně,“ dodal jezdec z Valašska, který se už nyní může těšit na novou sezonu 2008, ve které bude absolvovat mnohemvíce závodů než letos.

„Teď už se jede jen jeden podnik v Čechách, tam nepojedu. Dáme vůz do pořádku a nachystáme jej na příští sezonu. Podařilo se nám totiž sehnat sponzora, který poskytne nejen peníze na zajištění celé sezony, ale také nákladní vůz na převážení závodního auta na jednotlivé podniky šampionátu,“ raduje se jezdec z Branek. Jeho tým bude mít na příští sezonu oficiální název Axitech trucktrial racing team.