V letošní sezoně to byl vůbec první start posádky Ševčík (Branky) – Vašut (Lešná). Před prvním podnikem truck trialové sezony v Milovicích totiž nestihli dát do kupy závodní vůz. Do 370 kilometrů vzdáleného Písku už jeli připraveni. „Tentokrát jsme všechno stihli a závod jsme si pěkně užili. Šesté místo ve třídě bereme jako úspěch, jsme spokojeni. Důležité je, že auto nápor vydrželo. Žádné větší problémy jsme neměli, dovezli jsme auto vcelku domů a bude připraveno na další soutěž,“ pochvaloval si Bronislav Ševčík.

Na posádky čekala v Písku trať spíše rovinatějšího charakteru s množstvím vyhloubených jam. „Trať byla celkem zajímavá. Ve dvou dnech jsme si vyzkoušeli zcela rozdílné závodění. Zatímco první den svítilo sluníčko a bylo teplo a sucho, druhý den po dešti byla trať hodně mokrá. To nás bavilo více a hodně jsme se v bahýnku vyblbli,“ pousmál se řidič posádky, která vyjela do nové sezony se stejným vozem jako loni – Pragou V3S, ale v nových bojových barvách. Zelenobílou z loňského roku vystřídala oranžovobílá kombinace. Atraktivní a minimálně na startu pořádně nablýskaný vůz se líbil i divákům v Písku, kteří jej svým hlasováním zařadili do celosezónní soutěže o nejhezčí auto. „Soutěž se jmenuje Leštěnka roku a po skončení celé sezony se sečtou divácká hlasování a bude vyhlášen konečný vítěz,“ poznamenal branecký jezdec.

Od závodění si dvojice Ševčík – Vašut moc neodpočine. Hned o nadcházejícím víkendu se jede závod mistrovství světa v Mohelnici. „Vyrážíme tam v pátek, závod se jede v sobotu a v neděli. Už jsme tam jeli loni. Jsme zvědaví, jaké sekce se tam postaví letos. Bude to pro nás další zajímavá zkušenost,“ těší se na nejbližší závod Bronislav Ševčík.