Na trati v Ujkovicích startovala posádka Ševčík – Vašut poprvé. Oba borci z Valašska, kteří jedou letos premiérově kompletní český truck trialový šampionát, chtěli navázat na předchozí první vítězství ve své třídě v kariéře v Krásné Lípě. A v Ujkovicích se jí dařilo přesně podle představ. „Po sobotě jsme byli společně s jednou další posádkou na děleném čtvrtém místě. Neděle se nám vydařila ještě lépe. Postupně jsme se prokousali až na celkové druhé místo v naší třídě. Určitě jsme spokojeni,“ pochvaloval si čtvrtý podnik MČR pilot Pragy V3S Bronislav Ševčík.

Jako ostatně po celou sezonu, i tentokrát v pískovně v Ujkovicích se vyhnuly posádce potíže technického rázu, což je pro konečný výsledkový efekt důležitý aspekt. „Po oba dny jsme neměli výraznějších problémů s vozem ani s tratí, která byla připravena výborně. Celý víkend bylo teplo a slunečno. Raději si sice zazávodíme na mokru a bahnu, ale tentokrát to bylo dobré i na suchu,“ pochválil trať jezdec z Branek.

Po odjetí čtyř závodů seriálu mistrovství české republiky patří posádce Ševčík – Vašut skvělá třetí příčka v celkovém hodnocení třídy S3. Ve zbývajících dvou podnicích MČR se může Ševčík pokusit i o útok na vyšší pozice. „Rozdíly nejsou moc velké. Na druhého ztrácím osm bodů, což není tak moc. Vzadu za námi je to ale taky těsné. Na čtvrté pozici jsou myslím čtyři posádky se stejným počtem bodů. Rozhodne se na trati, uvidíme,“ těší se na zbývající závody Bronislav Ševčík.

Další závod republikového šampionátu je na programu poslední srpnový víkend v Drnovicích u Blanska. „Jeli jsme tam už loni, už se moc těšíme. Bude to rčitě super. Chystají se tam všichni soupeři z naší třídy, půjde o důležité body,“ přemítá nad nejbližším závodem Bronislav Ševčík.