Před Kunštátem posádka AMP Racing teamu odjela tři závody. V Milovicích a Mohelnici vyhrála a v Jihlavě skončila třetí. Nyní tedy přišel na řadu další boj v Kunštátě. A boj to byl hodně těžký. Vozům kategorie S3 totiž v průběhu sezony přibyla nová a hodně silná konkurence. „V průběhu sezony nám přeřadili do skupiny vůz Viza Ross, na kterém jezdí hned dvě posádky. Je to úplně jiný vůz, než naše Praga V3S. To jejich auto je o metr kratší, o 30 centimetrů užší. Všude se dostane a projede i místa, kde my se s naším vozem nedostaneme. V tomhle je to asi nedostižný soupeř," představil pilot posádky Bronislav Ševčík nové soupeře ve své kategorii. Vůz Ross Viza má snad jen jednu slabinu, a ta ke štěstí Ševčíka s Vašutem jim přihrála vítězství v Kunštátě. Obě posádky, které jezdí na jednom voze, totiž musely hned zkraje druhého dne odstoupit kvůli technické poruše. „Jak má Ross Viza oproti nám o hodně větší výkon, tak jsou více namáhané komponenty. Občas se může stát, že auto nápor neustojí a klekne. To se jim stalo tentokrát v Kunštátě a nám tak vítězství spadlo přímo do klína," popsal vývoj závodu v Kunštátě Bronislav Ševčík.

Posun ze třetího až na první místo samozřejmě udělal posádce APM Racingu radost. Spokojenost však panovala s celým víkendem. „Vítězství je super, i když nám spadlo do klína takovým způsobem. Celý víkend byl ale i tak výborný. Počasí bylo tak akorát, fanoušků přišlo také hodně. Akorát nás potrápily všudypřítomné vosy, od kterých jsme toho něco v autě schytali. Jinak to byl super víkend," ohlíží se za závodem pilot posádky.

Před posledním podnikem sezony, který se pojede o prvním říjnovém víkendu, mají Ševčík s Vašutem našlápnuto k titulu. „Podle mých výpočtů jsme na tom dobře. Každému se škrtá jeden závod, u nás to bude Černuc, na který jsme kvůli poruše převozového auta nemohli jet. Pokud dojedeme aspoň někde kolem pátého, šestého místa, mělo by to na titul stačit. Tak snad to doklepeme," přeje si Bronislav Ševčík.