S kombinací první závod sezony + první stupně vítězů byla samozřejmě valašská posádka náležitě spokojena. „Byl to pěkný závod v krásném počasí a výsledku si určitě hodně ceníme. Jsme spokojeni, na úvod sezony jsme urvali hodně bodů a bude se nám klidněji dýchat v dalších závodech," pochvaloval si dobrý vstup do sezony 2012 pilot posádky Bronislav Ševčík.

Úvodní závod sezony se ve třídě S3/1 vyvíjel mimořádně dramaticky. „Po prvním dnu jsme na vedoucího Jirku Staňka ztráceli jen dvanáct bodů, což je úplně zanedbatelná ztráta. V neděli jsme se pak dostali na malou chvíli i na první místo o pouhé dva body, ale pak jsme zapomněli projet jednu branku, nabrali jsme hodně trestných bodů a bylo rozhodnuto. Taková ztráta už se nedala dohnat. I tak ale druhé místo bereme, na začátek je to super. Závod byl krásně připravený, pořadatelé udělali kus práce. Sekce byly zajímavé a hezky postavené, dost jsme si to užili," ohlíží se za premiérou roku 2012 pilot posádky Omlux Racing teamu, která do nové sezony vyjela v nových týmových barvách v bíločerveném provedení.

Jedinou menší kaňkou na jinak povedeném úvodu nové sezony byly technické problémy, které se tentokrát valašské posádce nevyhnuly „Po celé dva dny nás trápil motor, ve kterém stále něco klepalo. Už jsme s tím měli trochu trable na konci loňské sezony a tentokrát se to znovu ozvalo. Chvílemi jsme museli jet o hodně opatrněji, než normálně, s autem jsme si nebyli tolik jistí. Musíme se na to do dalšího podniku pořádně podívat," plánuje si Bronislav Ševčík. Příští podnik českého šampionátu v truck trialu se pojede 19. – 20. května v Mohelnici.