Závody samotné doplní doprovodný program pro celou rodinu. Zájemci o účast se mohou stále registrovat na www.valachytour.cz.

Triatlon Valachy Man je součástí seriálu DATART Valachy tour.

„Po covidu si konečně můžeme nejoblíbenější akci našeho seriálu užít naplno bez jakýchkoli omezení a máme radost, že o ni sportovci mají stále takový zájem. Valachy man bývá vyprodaný, takže vážným zájemcům doporučuji s registrací neváhat,“ říká hlavní pořadatel Bohuslav Komín z Resortu Valachy Velké Karlovice.

Dopoledne v pátek 5. srpna bude tradičně zasvěcené závodům dětí. Ty nejmenší do 6 let závodí v běhu, ty starší už na klasické triatlonové trati zahrnující plavání, kolo a běh na kratší vzdálenosti.

Odpoledne odstartuje závod na kratší trase, která je svými distancemi (250 metrů plavání, 12 kilometrů kolo a 3,5 kilometru běh) vhodná pro začátečníky a hobby sportovce.

V sobotu 6. srpna se bude konat závod štafet a jednotlivců na hlavní, delší trati zahrnující 350 metrů plavání, 16 km na kole v terénu a 4,5 km běhu. „Trasy Valachy mana představují spíše mini triatlon.

Obzvláště kratší závod je ideální pro hobíky, pro mnohé bývá vůbec první závodní zkušeností s triatlonem. Nahrává tomu i fakt, že se u nás startuje intervalově. Odpadá obava z hromadného startu do vody i ostych ze srovnávání s výkony ostatních sportovců na trati,“ dodává Bohuslav Komín.

Součástí Valachy mana bude i doprovodný program s aktivitami a stánky partnerů, servisem kol či závěrečnou bohatou tombolou. Celý závod bude živě přenášen na internetu několika kamerami i prostřednictvím dronu.

Tradičního moderátora Stanislava Bartůška letos vystřídá zkušený sportovní reportér a komentátor České televize Tomáš Budka, který je autorem dokumentu o 40 letech triatlonu v Česku.

Zajímavostí jsou také pamětní medaile – děti čeká v cíli sladká perníková, dospělé pak kovová 3D medaile s originálním designem. Pro ty, kteří by se chtěli připravit na Valachy mana pod vedením zkušeného kouče, připravili pořadatelé Triatlonový kemp s Ironmanem Petrem Vabrouškem ve Velkých Karlovicích ve dnech 3. – 6. srpna.

Kemp bude zčásti probíhat na trasách Valachy mana. Na závěr se pak mohou sportovci zúčastnit závodu na trase podle svého výběru.