Rodák ze Vsetína v Itálii teprve se svém třetím závodu mezi elitou, obsadil životní dvaadvacáté místo.

Závod na Sardinii se konal za trati složené ze 750 metrů plavání, 19,3 kilometru cyklistiky a 5 kilometrů běhu. Grebik v něm dosáhl výsledného času 56:18. Zvítězil v čase 54:48 Jonathan Brownlee z Velké Británie, před Adrienem Briffodem (Švýcarsko, 54:52). Bronz bral Mario Mola ze Španělska (54:59).

Na start závodu se postavilo 61 triatlonistů. Do cíle jich doběhlo 51.

Ve Slavičínském miomoveRun se poběží tři závody
Ve Slavičínském miomoveRun se poběží tři závody

,,Plavalo se ve Středozemním moři, cyklistika s třemi náročnými stoupáními měla převýšení přes 300 metrů a ani v závěrečném běhu rozloženém do dvou okruhů v ulicích Arzacheny nechyběly kopce,“ upozornil Radim Grebik.

Ten odstartoval velmi dobře. Po plavání vodu opouštěl na jednadvacáté příčce.

,,Nečekal jsem, že po první části budu ve třetí desítce průběžného pořadí,“ potěšilo českého reprezentanta z klubu Titan Trilife Zlín.

Od začátku cyklistiky pak Grebik jel v první čtyřiadvacetičlenné skupině

,,V ní byl mimo jiné poslední mistr světa Kristián Blummenfelt z Norska. Proto to pro mě byl velký zážitek. Ani jsem nevěřil, že jsem vpředu s tak silnými soupeři. A protože jsem byl na takových pozicích poprvé v kariéře, tak jsem sledoval, jak se vpředu jezdí. Zároveň jsem si dával pozor, abych neudělal žádnou chybu a na čelních příčkách se udržel až do konce cyklistiky. Přitom v kopcích se jezdilo nadoraz,“ přiznal vsetínský triatlonista.

Do závěrečného běhu Grebik vybíhal z 12. místa s pouze čtyřsekundovou ztrátou na první příčku.

,,Ještě ale nemám natrénováno, abych z druhého depa hned běžel úplnou hranu. Proto jsem v úvodních metrech běhu trochu ztratil. A protože foukal vítr, tak se na čelo už nešlo dotáhnout. A to i přesto, že se mi běželo čím dál lépe,“ konstatoval v cíli Radim Grebik.