„Předně po nepřesvědčivém úvodu musejí chtít uspět hlavně sami hráči. Na druhou stranu podobné věci dělají jen hráči. Během své kariéry jsem neslyšel, ž by tak učinili trenéři," směje se ruský kouč ve službách Valachů.

Sám si ale moc dobře vzpomíná, že při pendlování mezi moravskými kluby, často k podobnému kroku sáhl. A čím spoluhráče v kabině motivoval? „Většinou to byly tekutiny a její druh se odvíjel od regionu, kde jsem zrovna hrál," zubí se házenkářský odborník.

Protože ze zuberského týmu žádný hráč z brněnské líhně není, nic vypsáno nebylo. „Ale v té brněnské je náš bývalý hráč – Tomáš Mičola, jeden z klíčových hráčů soupeře. Na něj si budeme muset dát pozor," varuje trenér.

Rozhodně ale nečekal, že po pěti kolech jeho bývalý klub bude bez bodu. „Z tohoto pohledu nesmíme soupeře podcenit. Kádr má téměř stejný, jako při loňském úspěchu. Vím, čeho jsou schopní. Jen zatím měli v koncovce vždy smůlu," vysvětluje si Titkov, jenž věří v pokračující zlepšeném výkonu svého výběru. „Přístup se zlepšil, ještě musíme zpřesnit zakončení a udržet koncentraci po celý zápas, vyhnout se výpadkům," má jasno trenér. „Po rozpačitém rozjezdu si již další výpadek nesmíme dovolit. Kluci z Brna mi sice volali a štenkrovali mě, že jsme ideální soupeř, na kom se prý chytí. Ale doma se prohrává, proto ať nad tím ani neuvažují," vzkázal do Brna s úsměvem Titkov.

Náš druhý regionální zástupce ze Zlína, který na první body stále čeká, se rovněž v sobotu pokusí překvapit v Lovosicích. „Favoritem je soupeř, ale kluci se rozhodně sami nedají," potvrdil trenér Zlína Jiří Mičola.