„Na kluky čeká třífázový trénink zaměřený hlavně na kondici. Do únorového startu zbylé fáze základní části stihneme odehrát na deset přípravných zápasů, které nás mají připravit na nejdůležitější část sezony,“ hřímá trenér Robe Andrej Titkov, pod jehož vedením bude chtít výběr vylepšit stávající pozici druhého vicemistra.

„Soutěž je nebývale vyrovnaná, na metu nejvyšší může pomýšlet z čela kdokoliv,“ potvrdil.

I vzhledem k zásadním změnám v kádru a podzimnímu azylu v nedalekém Rožnově pod Radhoštěm zatím v Zubří po 13 kolech panuje spokojenost.

„Náramná! I přes to neštěstí v podobě domácí ztráty bodu s Kopřivnicí si nemáme na co stěžovat. Zapracovali jsme do kádru mladé odchovance, házená baví nás i fanoušky. A jestli jsem před sezonou čekal tolik bodů? Na začátku jsme si řekli, že je nebudeme počítat, ale budeme chtít vyhrát v každém zápase. A to se většinou podařilo,“ šibalsky se pousmál bohatýr z Krasnodaru.

Za úspěchem stojí skutečnost, že hned ve čtyřech ze sedmi vyrovnaných duelů, které skončily rozdílem gólu či dvou, slavili vítězství, dvakrát se rozešli smírně. Prostě mistři koncovek.

„Téměř každý zápas byl o velkých nervech, sebeovládání, ale především připravenosti,“ vyzdvihuje morálně volné vlastnosti svého výběru, přičemž i trenérova zkušenost a cit pro hru a situaci Robe nejednou pomohly k důležitým bodům.

„Hlavní roli hráli v koncovkách naši výborní gólmani. Sice nemáme hvězdný kádr, ale ten je pestře složený, můžeme tak různě reagovat na nastalé situace. Kromě toho, že jsou hráči zdraví, jsou také vyspělejší než v minulých sezonách,“ poznamenal trenér, který si společně s vedením klubu dal jasný cíl – umístění mezi čtveřicí nejlepších po základní části.

„Před sezonou jsme mysleli na play-off, nyní jsme se v nárocích posunuli. Proto se pokusíme zaútočit na co nejlepší umístění po základní části, ale chléb se bude lámat a o úspěchu či neúspěchu se bude rozhodovat až v play-off. Za první místo po základní části pohár ani žádné prémie vypsány nejsou,“ pousmál se ruský kouč ve službách klubu z Valašska.

Los ve druhé fázi základní části Zubří přeje, s výjimkou Karviné vyzve všechny přímé rivaly ve svém domácím prostředí.

„Je to velká výhoda, ale ta sama soupeře neporazí. Podle posledních zpráv to ve stále rekonstruující se naší hale vypadá jako po bojišti, ale podle všeho první zápas s Duklou bychom zde již měli odehrát. Všechny přáteláky zatím odehrajeme na palubovkách soupeřů,“ upřesnil Titkov.

I on bude v příštích dnech na ME v Chorvatsku držet palce českému národnímu týmu, kde by se aktuálně mohlo představit až šest odchovanců Zubří.

„Je to skvělá vizitka, stejně jako to dlouhodobě komplikuje práci na naší klubové úrovni. Snad se nám jednou v budoucnu tato vstřícnost vrátí. Popravdě jsme už na to zvyklí, tak snad se všichni, včetně juniorských a dorosteneckých reprezentantů, vrátí domů zdraví. To je v tuto chvíli pro nás nejdůležitější,“ dodal s úsměvem Andrej Titkov.