Výbornou pozici do odvety si vypracovali v sobotu odpoledne na palubovce kyperského Apoelu Nikósie házenkář Zubří. Valaši ovládli úvodní duelu prvního kola Evropského poháru 29:27 a již krůček jim chybí k postupu do další fáze, ve které by vyzvali bulharskou Loveč. „Rozehráno to máme výborně, věřím, že soupeře přetlačíme a slavit bude my,“ cítí zkušený kouč Zubří Peter Dávid.

Jejich náskok do sobotní odvety přitom mohl být výraznější, neboť v zápase vedli Valaši až o sedm branek branek. „Z tohoto pohledu to trošku mrzí. Výhru i o dva góly bereme rádi, neboť je to pořád úspěch na palubovce soupeře, ten se vždy cení. Sice jsme se v závěru potrápili, ale stále máme možnost rozhodnout o postupu na vlastní palubovce,“ cítí kouč Robe.

Trhači z Kadaně.
Slovan padl v Třebíči, Litoměřice mají dva body. Kadaň zastavil zřejmě covid

Zápas se mu ale snadno nehodnotil. „Byl to duel dvou rozdílných směrů, kdy nám soupeř dělal obrovské problémy zejména svou ctižádostivostí, houževnatosti, kdy své nedostatky nahrazoval bojovností,“ vypozoroval Dávid. „Nám vyšel vstup, měli jsme zápas pod kontrolou, poločas byl z naší strany velmi dobrý. I po přestávce jsme dominovali, vytvořili si až sedmigólový náskok. Ovšem náš výkon ale už nebyl tak dobrý a precizní, jako na Dukle,“ připustil trenér, podle kterého ale pohárové duely jsou zcela jiné.

„Soupeř byl jiné mentality, než normálně známe. Osudný s nám z pohledu náskoku ukázal závěr, kdy jsme neustále rotovali se sestavou a soupeř toho využil ke korigování porážky v závěrečném finiši.“

Odveta se hraje o víkendu v Zubří, ještě předtím, ve středu čeká Robe dohrávka 2. kola doma proti Brnu.

APOEL NIKÓSIE – ROBE ZUBŘÍ 27:29 (11:16).

Nejvíce branek: Ch. Georgiu 7, K. Georgiu 6 - Jurka 6, Mika 4.