„Ještě dva týdny budu mimo hru,“ potvrdil zkušený slovenský trenér.

„Můj asistent Tomáš Havran má ale vše pod kontrolou,“ uklidnil fanoušky.

Po podzimu devátý celek soutěže začal naplno polykat tréninkové dávky čtyřikrát týdně na začátku ledna.

„I přes zdravotní komplikace trenéra Liby vše v rámci možností funguje. Protože ale máme téměř polovinu našich hráčů v Zubří a v brněnských extraligových klubech, příprava probíhala v kombinované sestavě, což je na jednu stranu skvělá vizitka a současně komplikace,“ připouští asistent, jenž by rád v odvetách hru ještě více zrychlil a zpřesnil.

„Vzhledem k malému počtu hráčů se ale právě herní věci nedají pilovat,“ krčí rameny.

První herní prověrku absolvoval nováček první ligy v závěru ledna v rámci domácího miniturnaje. V něm porazil Rožnov pod Radhoštěm a podlehl rivalovi ze Zlína.

„Turnaj jsme absolvovali z plné zátěže, kluci se do té doby příliš s míčem nepotkali. I proto naše hra a projev byly syrové, vše bylo ještě zaměřeno spíše na fyzičku,“ upřesnil Havran.

Do startu soutěže by ale rád ještě jeden zápas sehrál, soupeře ale hledají.

„Vypadá to na Napajedla,“ upřesnil asistent, jenž podle všeho do druhé fáze soutěže půjde s téměř stejným kádrem, jenž na podzim vybojoval deset bodů.

„Nikdo není na odchodu, na druhou stranu se pokoušíme ještě získat jednu pravou spojku z dorostu Zubří. Jednání ale stále probíhají,“ potvrdil.

Třebaže se Vsetínu podařila první polovina, na vavřínech neusíná.

„Na jaře hrajeme o zápas více na půdě soupeře, navíc doma hostíme nejlepší celky soutěže. I proto našim cílem musí být udržení v klidném středu tabulky, očekávám tuhý boj o udržení,“ je realistou Havran, jenž má informace o posilování konkurentů.

„Ani poslední Bystřice to nebalí. Posílila o zuberského Mořkovského a mobilizuje síly. Těžko říci, na koho zbude černý Petr. Naopak největším favoritem na první příčku jsou Strakonice,“ očekává asistent.

„Na úvod jara to nebude žádná sranda, rádi bychom ale uspěli hned v Náchodě,“ slíbil za kabinu Tomáš Havran.