Srbský házenkář ve službách Gumáren Duško Trifunovič si devíti trefami vytvořil nové střelecké maximum sezony, a to přesto, že do druhého poločasu už kvůli zranění nohy (klasický „koňar") nenastoupil a chodil jen na sedmičky.

„V poslední době se cítím dobře. Vyhovují mi metody trenéra Kekrta, cítím jeho důvěru a snažím se ji splácet. Jsem moc rád, že jsme konečně vyhráli a zlomili jsme to," radoval se po vítězství nad Přerovem 24letý srbský kanonýr Duško Trifunovič.

O sérii šesti proher v řadě jste museli slýchat ze všech stran. Ulevilo se vám?

Konečně se nám tvrdá práce z tréninků a týmová chemie poskládaly dohromady v mistrovském zápase a prodali jsme to na hřišti. Všichni odvedli dobrý výkon a byli jsme za to odměněni.

Asi nejhůře vám bylo v první půli, kdy jste prohrávali 11:13. Nebáli jste se nejhoršího? V případě prohry by vás Přerov bodově dohnala byly na světě reálné záchranářské problémy.

Situace to byla těžká, ale zvládli jsme ji. Trenér nás podržel. Řekl nám, že se nemáme bát a stále se držet svého. Že musíme stále myslet pozitivně a nepřipustit polevení z koncentrace. Tak jsme se z toho dostali a pak už to bylo jen lepší.

V utkání jste dal devět branek. Cítíte se v pohodě?

Je to podle mě i tím, že teď velmi dobře trénujeme. Já se to pak snažím prodat na hřišti. Jsem rád, že jsem mohl týmu pomoci k důležité výhře, moc jsme ji potřebovali.

Nový trenér Kekrt je u týmu zhruba měsíc. Dostáváte hodně minut, dáváte branky, střílíte sedmičky. Sedí vám?

Pan Kekrt je velmi kvalitní trenér. Líbí se mi jeho metody i jeho tréninky, sleduje moderní trendy. Byl jsem na dril zvyklý i na Balkáně, takže tohle přesně mi vyhovuje. Kouč mi hodně věří a já jsem za to moc rád. Snažím se to jemu i týmu platit na hřišti.

V dalším kole přivítáte dalšího soupeře ze spodku tabulky Kopřivnici. Berete to tak, že musíte potvrdit výhru s Přerovem?

Přesně tak! Vůbec neuvažuji o ničem jiném než o vítězství. A stejně to mám i v dalším utkání s Jičínem, zase budu chtít vyhrát. Pokud budeme hrát dobře a držet se trenérových pokynů, věřím, že můžeme v nadstavbě bojovat o sedmé místo.