Dvě kola před koncem si již ale nesmí dovolit žádné zaváhání. Tedy dnes od 18 hodin s Jičínem a o týden později v Hranicích.

„Nyní se již hraje o jedno postupové místo mezi námi a Lovosicemi. Vzájemný duel jsme minulý víkend sice prohráli, ale stále platí, že kdo pokoří letošní mýtus, bude slavit,“ má jasno kouč Valachů Dušan Poloz.

Zatímco Lovosičtí v rozehrané sezoně ještě na půdě soupeře nebodovali, v případě Zubří trenér a fanoušci stále marně čekají na dvě po sobě jdoucí výhry.

„Všichni okolo již před minulým víkendem hovořili o zápasu roku, ale já tvrdil, že teprve přijde. A je tady!“ burcuje své svěřence trenér Robe, jenž tuší, že jakékoliv dnešní zaváhání by nasměrovalo sezonu do kategorie neúspěšných. „V případě porážky by nám do play-off mohl pomoci jen zázrak,“ zdůraznil Poloz.

Soupeř však nebude vůbec snadný. Jičínští bojují o lepší postavení do vyřazovací fáze, přesněji pátou příčku.

„Soupeř není před námi náhodou a na rozdíl od nás nemá nůž na krku. Na druhou stranu věřím, že půjde na palubovce znát, kdo chce v zápase uspět více. Kvalitu v sobě máme, ale trápíme se psychicky, včetně mě. Zápas můžeme získat jen příkladným nasazením, bojovností, prostě valašským srdíčkem,“ uvědomuje si Poloz.

A právě výhoda domácího prostředí by měla jeho svěřencům pomoci.

„Na několika hráčích je poznat, kde hrají. Doma totiž podávají diametrálně lepší výkony než venku. O to více budeme naše fanoušky v sobotu potřebovat,“ burcuje i fanouškovskou základnu kouč Zubří. Zvláště když tým nebude kompletní.

„Velká ztráta je v případě Hlinky, jemuž nedovolí nastoupit kotník. A přitom tolik jsem si od něj sliboval, v přípravě byl vynikající, měl zlepšit kvalitu hry a přinést potřebnou porci gólů. Jeho ztráta vykresluje naši smůlu v tomto ročníku,“ mávl bezradně rukou Poloz.

„Otazník visí také nad startem Dokoupila. I přese všechno ale musíme zatnout zuby a bojovat,“ zopakoval Dušan Poloz.