Štverák poslední lednovou sobotu a neděli v extrémně vytrvalostním závodu, na trase mezi Ostravicí a Lysou horou, zdolal 13 okruhů. Stříbrnou příčku vybojoval za stejný počet zdolaných okruhů Radek Chrobák, bronzovou pozici obsadil Jiří Petr z Kovalovic u Brna (oba Salomon), který zdolal rovněž 13 okruhů.

Závod startoval před Wood Arénou v Ostravici. Do cíle v něm doběhlo 432 mužů.

,,Cílem LH24 je absolvovat během čtyřiadvaceti hodin co nejvíc výstupů na nejvyšší horu Beskyd Lysou horu. Jeden okruh měřil 13,2 kilometru a měl převýšení 850 metrů,“ představil horský ultramaraton Tomáš Štverák.

Ten v okolí Lysé hory za necelých 24 hodin uběhl 174 kilometrů a nastoupal 11 500 výškových metrů.

,,Ve čtyřiadvacetihodinovém závodu v okolí Lysé hory startuji pravidelně. Letos jsem měl o zvýšenou motivaci postaráno. V hlavě jsem měl myšlenku, v tomto závodu zvítězit potřetí za sebou. Ovšem věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého. Uvědomoval jsem si, že na trati musím prodat, co mám natrénováno,“ plánoval Štverák.

V Beskydech chtěl samozřejmě podat co nejlepší výkon.

,,Od startu se na čele osamostatnil Ghaňan žijící v Brně Ablorh Titus. Já jsem běžel společně s Jiřím Petrem na druhé a třetí pozici. Ze čtvrtého místa nás ale atakoval Radek Chrobák. S přibývajícími kilometry se mi zejména v sebězích dařilo a v osmém kole jsem se posunul na první příčku. Pobyt na vítězné pozici jsem pak udržel až do cíle,“ upozornil na klíčové momenty ultraběžec ze Zubří.

Závodilo se v náročných podmínkách.

,,Po startu byla téměř celá trasa pokrytá ledem. Odpoledne začalo sněžit a sněžilo skoro až do konce závodu,“ prozradil Štverák.

Na trati se mu dařilo.

,,Žádnou výraznější krizi jsem neměl. Kromě klasické únavy mě bolely nohy,“ přiznal.

Triumf na Lysé hoře zatím ještě pořádně neoslavil.

,,Nějaká oslava ale určitě proběhne. Zatím jsem se za odměnu dobře najedl a tento týden budu relaxovat ve wellness,“ svěřil se Tomáš Štverák.

Dalším jeho letošním ,,větším“ závodem bude na Slovensku 105 kilometrový horský ultramaraton s převýšením 3300 metrů Letecká stovka, který se koná v sobotu 9. března a v neděli 10. března v pohoří Považský Inovec a ve Strážovských vrších.