„Je to pro nás nepříjemná ztráta. Soupeři se nám v tabulce pomalu vzdalují. Na to, že se mi střelecky dařilo, teď vůbec nemyslím. Na to se u nás nehraje, vystupujeme jako tým a je jedno, kdo dá branky. Důležitý je úspěch mužstva a toho jsme se dnes nedočkali,“ poznamenal po zápase posmutněle levoruký střelec Zubřanů.

Čím to, že se vám nedaří vyhrávat právě stěžejní utkání? Prohráli jste dvakrát s Duklou, v Lovosicích, v Jičíně a teď i v Karviné.

Asi doplácíme na rozsáhlou marodku. Z Karviné by to byly opravdu cenné body, ale hráči prostě schází. Pak se nám stane, že v rozhodujících chvílích má navrch soupeř. Buď nás přestřílí, nebo ubrání.

Právě Zubří asi doplácí z klubů elitní pětice na zranění nejvíc. Vnímáte to podobně?

Určitě. Ta zranění nás postihují v nebývalé míře. Takový lazaret, který u nás teď panuje, nepamatuji za celou dobu, co jsem v áčku. Je jasné, že to pak do výsledků promlouvá značnou měrou. Třeba tím, že v rozhodujících chvílích nedáme góly. Navíc kluci, co nám schází, to jsou klíčoví borci týmu, a když vám na půl roku nebo i více vypadnou Střeštík, Bechný nebo Stržínek, je to znát.

To musí být docela k vzteku, když jste před sezonou díky novému modelu soutěže cítili možná největší šanci získat konečně titul a teď doplácíte na zranění.

Co se dá dělat. Díky tomu systému bez play off jsme skutečně pomýšleli na titul, ale ten se nám teď pomalu vzdaluje.

Zkusíte ztrátu ještě ve druhé polovině sezony dohnat?

Jsme bojovníci, takže nic nevzdáváme. Budeme stále usilovat o mety nejvyšší, ale je zřejmé, že naši největší soupeři to nyní mají rozehrané o hodně lépe než my.

MARTIN RUŠČIN