V České Lípě v rámci 14. kola si Valaši vybudovali obří náskok, který domácí postupně mazali, ale hosté nakonec uhájili cenné tři body.

ÚSTÍ NAD LABEM – ROŽNOV 6:2 (4:0, 0:0, 2:2)

Rožnov si zápas prohrál katastrofálně zahranou první částí hry, kdy během dvou minut inkasoval tři branky. I když se postupně hosté zvedli a dokonce v poslední třetině snížili na rozdíl dvou branek, nakonec odešli vysoko poraženi. „Rozhodla za prvé první třetina, kdy jsme ještě byli na půli cesty mezi Prahou a Ústím. A za druhé naše střelecká sterilita. Po zbylé dvě třetiny jsme byli více jak vyrovnaným soupeřem. Gratuluji soupeři ke třem bodům a divákům za férový zápas," řekl po prohraném utkání jeden z rožnovských trenérů Denis Zimmer starší.

Branky a asistence Rožnova: 43. Krhut (Pavel Barabáš), 51. Friedel (Velech).

ČESKÁ LÍPA – ROŽNOV 7:9 (1:4, 1:3, 5:2)

Dvě třetiny to byl jasný zápas. Sršni z Rožnova byli neskutečně produktivní a po 40 minutách vedli 7:2, přičemž za zaznamenání byly dvě branky ve 34. minutě, které dělilo pouhých 28 sekund. V poslední části hry jako by se Rožnov zalekl cenného vítězství. Domácí, ač měli pětibrankové manko, tak zápas nezabalili a bojovali jako lvi. Sršni chvílemi kolabovali a za osm minut dostali čtyři branky. V tu chvíli se jevila jako zlatá osmá trefa Kratochvíla. Jenže sedmé branky dosáhla Lípa tři minuty před koncem a měla čas na vyrovnání. Veškeré snahy uťal úspěšně proměněným trestným střílením Friedel. „Pro diváky velice zajímavé utkání, ale ne pro nás trenéry. V nervy drásajícím utkáním jsme vytěžili z minima maximum a zaslouženě bereme tři body, i když soupeř ve třetí třetině mohutně dotahoval hnán českolipským obecenstvem," oddechl si po zápase jeden z rožnovských trenérů Stanislav Barabáš.

Branky a asistence Rožnova: 4. Kittel (Polášek), 16. Friedel (Velech), 20. Hegar (Krhut), 29. Kittel (Polášek), 34. Friedel, 34. Kratochvíl (Polášek), 46. Kratochvíl (Velech), 60. Friedel.

Sestava Rožnova: Ciompa – Denis Zimmer mladší, Hegar, Friedel, Kilčický, Slovák, Krhut, Velech, Štefek, Polášek, Novosad, Kittel, Kratochvíl, Štůsek, Pavel Barabáš, Štamposký. Trenéři Stanislav Babaráš, Denis Zimmer starší.

1. Znojmo 14 9 2 0 3 96:63 31
2. Black Angels 13 9 0 1 3 78:66 28
3. Hattrick Brno 13 8 1 1 3 81:61 27
4. Kr. Vinohrady 14 6 2 3 3 82:74 25
5.Florbal Ústí 9 7 1 0 1 72:35 23
6.FBC Start 13 6 1 2 4 77:63 22
7.1. MVIL Ostrava 14 6 1 1 6 66:89 21