Související Valašská rally bude levnější, třešničkou budou noční erzety

Během dvou dnů je totiž na programu 150 ostrých kilometrů rozdělených do dvanácti rychlostních zkoušek.

Fanoušky, kteří se konečně dočkali nové sezony, čeká pořádně ostrý start do sezony. Hned v pátek je čeká jeden z vrcholů celé Valašky – večerní zkoušky v okolí Hustopeč nad Bečvou a Hranic na Moravě. V sobotu pak přijde na řadu mimo jiné také test s názvem Santov s cílem v Malé Bystřici. Ten se jede jako v pořadí desátá (start 14.30) a poslední dvanáctá erzeta (16.03). Se svými osmnácti kilometry je Santov jasně nejdelší zkouškou celé Valašky a určitě řádně zamíchá s konečným pořadím.

Speciálním bonbónkem a pro mnohé fandy možné i nejatraktivnějším momentem pak bude polokruhová „městská“ erzeta v Juřince – místní části Valašského Meziříčí. Jedná se o bezmála osmikilometrovou erzetu, jejíž jednu část pojedou jezdci dvakrát. Právě zde se očekává největší divácký zájem, a to hlavně vzhledem k velmi blízké poloze od Valašského Meziříčí. „K této zkoušce se vracíme po roční pauze. Byla zařazena z důvodu přání sponzora a rovněž po jednání s Asociací jezdců rally,“ konstatoval ředitel Bonver Valašské rally Miroslav Hošák na adresu rychlostní zkoušky Juřinka, která se pojede v sobotu odpoledne jako devátá (start ve 14.00 hodin) a jedenáctá v pořadí (15.33).

Všichni jezdci si budou muset dát ve druhém podniku Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally dát pořádný pozor na záludnosti tratí. Ty nejenže jsou hodně technické, ale s velkou pravděpodobností na nich budou číhat i další nebezpečí. „Valašska bude tuhý boj, všichni se budou snažit jet hodně rychle. Situace bude o to těžší, že na cestách bude po zimě období mnoho štěrku a posypu, musíme k tomu přihlédnout,“ upozorňuje otrokovický jezdec Pavel Valoušek, jenž loni skončil na Valašce třetí za Kopeckým a Krestou. Jaké bude pořadí letos, se dozvíme v sobotu v podvečer. Vítězný vůz vjede na cílovou rampou na náměstí ve Valašském Meziříčí krátce před půl šestou.