Na závod, který se jel na západě Čech, musela posádka z Valašska urazit dlouhých 400 kilometrů. To se jim však bohatě vyplatilo. Jejich předchozím nejlepším umístěním bylo čtvrté místo v minulém závodě na konci srpna v Drnovicích na Blanensku. Po dvoudenních bojích na těžkých tratích V Chříči na Plzeňsku se posádce z Polic nedaleko Valašského Meziříčí podařilo vyjet skvělou třetí příčku ve třídě S3. „Jsme velmi spokojeni. Byl to letos náš nejpovedenější závod. Poprvé jsme se dostali pod tisíc trestných bodů na závod a poprvé jsme taky stáli na stupních vítězů. Byl to povedený víkend,“ nemohl si vynachválit poslední závod českého mistrovství Jiří Sváček.

Na převážně přírodní trati se držela posádka po oba závodní dny na špici výsledkové listiny. „Po prvním dnu jsme byli klasifikováni jako třetí a stejnou pozici jsme druhý den uhájili. Opravdu nám tentokrát závod vyšel výborně. Auto šlapalo jako hodinky, neměli jsme větších technických problémů, což se nám v upmynulých závodech tolik nestávalo,“ liboval si pilot oranžové Pragy V3S, kterému se na západě Čech líbilo. „Na rozdíl od jiných závodů, které se jely třeba v pískovnách, byla tady většina sekcí spíše přírodních mezi stromy a podobně. Byla to taková specifická trať a nám se hodně líbila,“ popsal profil tratí Sváček.

Po posledním podniku seriálu mistrovství České republiky čeká posádku z Polic ještě jedna zajímavá akce. „V Praze na Výstavišti je 11. října automotoshow, na které budeme vystupovat v rámci truck trialové exhibice. Bude to nová zajímavá zkušenost,“ těší se Jiří Sváček na show do hlavního města, kam pojede i jeho valašský truck trialový kolega Bronislav Ševčík se stejným vozem Praga V3S.