Přestože dojeli oba borci z Polic v šestnáctičlenném startovním poli třídy S3 až na patnácté pozici, byli nakonec v cíli relativně spokojeni. „Tentokrát se nám vůbec nedařilo, jak jsme si představovali. Měli jsme hodně problémů s vozem, a proto jsme byli nakonec rádi, že jsme dojeli do cíle,“ zhodnotil závod pilot Jiří Sváček.

Na posádku z Polic se valily problémy od samého začátku. „Obvykle míváme s Jardou soboty horší než neděle. Ale tentokrát to bylo ještě o dost horší. Hned v první sobotní sekci jsme zlomili řízení, přesněji řečeno ulomili čep od řízení. Tuto poruchu jsme pak následující tři sekce opravovali. Jelikož jsme ty tři sekce nemohli odjet, naskákaly nám za ně trestné body,“ ohlédl se za těžkým prvním dnem pilot oranžové Pragy V3S Jiří Sváček.

V neděli se už dařilo Sváčkovi se Stříteským o něco lépe, ale potíže s technikou se jim i tak stále lepily na paty. „V neděli se nám už jelo o něco lépe, ale zase se nám vysypala ložiska přední nápravy. Chtěli jsme proto hlavně soutěž dojet, už jen kvůli získání nových zkušeností. To se nám povedlo, takže v rámci možností jsme vlastně spokojeni. I přes četné problémy se nám trať v Ujkovicích líbila. Byla hodně technická a zajímavá pro diváky,“ zhodnotil dvoudenní boj s technikou a nástrahami tratě Sváček.

Po těžkém boji v Ujkovicích už se posádka s Polic těší na další závod českého šampionátu, který se pojede poslední srpnový víkend v Drnovicích. „Už se tam moc těšíme. Trošku ještě zapracujeme na autě. Chtěli bychom vylepšit účinnost posilovače řízení a doladit rejd,“ plánuje si do dalších bojů Jiří Sváček.