Valaši v nedělním utkání 2. kola extraligy ztratili nadějně rozehraný zápas v Karviné (27:33), ale rychle se museli přeladit na jinou notu. Do Zubří totiž míří mistrovská Plzeň a na nějaké vzpomínky na předchozí neúspěchy není čas ani prostor. „Za Karvinou jsme si to od trenéra u videa schytali, musíme se z toho poučit a nabudit do dalších zápasů. Hned další zápas s Plzní bude velkou výzvou," hlásí před sobotním šlágrem extraligy (18 hodin) proti úřadujícímu mistrovi 23letá zuberská spojka Matěj Šustáček.

Už jste strávili šestibrankovou porážku v Karviné?

Nějakým způsobem jsme to strávili, každý se s tím musel vyrovnat. Z mého pohledu jsme si to prohráli neproměňováním jasných šancí a taky špatnými přesilovkami. My jsme v nich vůbec nedávali góly, zatímco domácí ano.

Určitě jste si museli „užít" rozbor a důvody porážky …

Po Karviné jsme měli s celým týmem video. Trenér nám ukázal, co bylo špatně a co dobře, tedy toho dobrého moc nebylo. (Smích.) Ale vážně, těch chyb nám ukázal kouč hodně. Musíme se poučit.

Které věci vadily trenérovi Kekrtovi nejvíce?

Určitě nejvíce ho rozčílilo, jak obrovský počet našich střel skončil vedle branky nebo na blocích soupeře. Bylo to celkem sedmnáct střel, které nebyly vlastně k ničemu. To jsme dostali hodně vyhubováno.

V Karviné jste vedli v průběhu utkání o šest gólů, na konci o šest prohráli. Nevzpomněl si někdo v kabině na loňský podzimní zápas s Plzní, ve kterém jsme vedli o osm a nakonec prohráli o deset gólů a možná tam začalo všechno, co pak provázelo celou sezonu?

Přiznám se, že já jsem si na to trochu vzpomněl, ale v kabině se to nijak nepropíralo. Pravda je, že jsme ztratili v Karviné velké vedení. Věřím, že nás to nijak nepoznamená, naopak nás to musí nabudit do dalších zápasů.

Dost solidním nabuzením by mohlo být to, že v sobotu přijede do Zubří mistrovská Plzeň …

Přesně tak. Plzeň je velice silný celek, ale na zápas se moc těšíme. Alespoň se ukáže, jak na tom jsme ve srovnání se špičkovým extraligovým týmem, a to Plzeň určitě je.

Byla na Plzeň nějaká speciální příprava?

Na zápas se chystáme od úterka, dá se říct, že to je celkem standardní. Ukázali jsme si i nějaké video, trenér nás upozorňoval na určité věci, které v zápase mohou nastat a na co si máme dávat největší pozor.

V prvních dvou kolech chyběl v sestavě kvůli zranění kanonýr Tomáš Řezníček, bude na Plzeň připraven?

V týdnu s námi trénoval, ale měl nějaké úlevy. Nevím to zcela přesně, ale podle mě je možnost, že by mohl v sobotu nastoupit.