Divákům se za krásného slunečného počasí představili mimo jiné také úřadující hokejbaloví mistři světa Tomáš Kudela, Libor Topolánek a Michal Trčka a třeba i nedávní mistři hokejové extraligy z Třince Erik Hrňa a Martin Adamský.

Do turnaje, který je především setkáním hokejbalových nadšenců ze Vsetína a okolí, se letos přihlásilo osm týmů. Pořadatelé je rozdělili do dvou skupin po čtyřech. „Z každé potom postoupily dva nejlepší celky,“ upřesnil organizátor Zdeněk Čablík.

Do semifinálových bojů se ze skupiny A probojovali hráči týmů Garden Style a Bushman, ze skupiny B týmy 24 a Machač. Vsetínský tým Machač porazil na samostatné nájezdy celek Garden Style 2:1 a zajistil si postup do finále. Tam se utkal z kladenským celkem 24, který si předtím v semifinále poradil s mužstvem Bushman 4:3.

Ve finálovém souboji pak tým 24, posílený právě o úřadující hokejbalové mistry světa, porazil Machač 2:0 a získal celkové vítězství.

V napínavém souboji o třetí místo pak nejtěsnějším možným rozdílem zvítězil tým Garden Style, když až po samostatných nájezdech porazil hokejbalisty s celku Bushman 1:0.

Vyhlašovali se také nejlepší hráči turnaje. „Nejlepším brankářem byl zvolen Jiří Koňařík z týmu Machač, nejlepším střelcem s pěti brankami na kontě Michal Dědič z týmu 24 a celkově nejužitečnějším hráčem pak Lukáš Hudeček,“ vyjmenoval úspěšné borce Čablík.

Turnaj Stoupa Cup však není jen o sportovních výkonech. Pořádá se totiž na počest tragicky zesnulého hokejbalisty Ondřeje „Stoupy“ Vaculíka. Celodenní turnaj vyvrcholil večerní taneční zábavou s kapelou Ciment ve vsetínské hudebním klubu Tři opice. „Jsem rád, že se tradice drží. Že se můžeme sejít, zahrát si a večer si spolu dát třeba pivko a zavzpomínat na Ondru,“ netajil se Zdeněk Čablík.