Z dalších dvou výher se radují druholigové stolní tenistky Sokola Vsetín.

,,Důležité bylo, že jsme v tomto střetnutí zvládli úvodní čtyřhru. V ní Tydlačková s Hnátkovou s dvojicí Slavíková, Švestáková prohrávaly 1:2 na sety a poté ještě 6:8 v sadě páté. Klíčové byly také výhry Kristýny Holíkové se Solařovou a Švestákovou. Kristýna v obou utkáních prohrávala 0:2 na sety. Oba však nakonec vyhrála. V duelu s obranářkou Solařovou od třetího setu zlepšila příjem podání a v partii se Švestákovou od třetí sady zvolnila hru. Oba tyto zápasy tak zvládla takticky,“ uvedl po sobotním dopoledním duelu vedoucí vsetínského družstva Jiří Beneš.

Odpoledne Vsetín zvítězil na stolech béčka Ústí nad Orlicí rovněž 8:2.

,,Domácí tým podal dobrý výkon. Opíral se však pouze o svoji jedničku Soňu Krupovou. My jsme měli vyrovnanější kolektiv, proto jsme duel zaslouženě ovládli,“ tvrdí Beneš.

Jeden zápas odehrál také Hluk. Slovácký tým v sestavě s Lucií Obdržálkovou, Anetou Ježkovou a Kristýnou Konečnou, prohrál na půdě rezervy Břeclavi 4:6.

Celek z Uherskohradišťska stačil v utkání ještě vyrovnat na 4:4. V závěrečných dvouhrách ale Ježková nestačila na Hanákovou a Konečná podlehla Liškové a výhra tak zůstala na jihu Moravy.

V tabulce je Vsetín na prvním místě, Hluku patří pátá příčka.

Další druholigové duely jsou na programu v sobotu 18. února. Vsetín bude hrát od 9.30 hodin v herně zálohy Moravské Slavie Brno a od 14 hodin v Blansku. Hluk se představí v domácím prostředí. Ve sportovní hale v Boršické ulici Hlučanky vyzvou od 9.30 hodin céčko Moravského Krumlova a od 14 hodin se utkají s Mikulovem.

VÝSLEDKY 2 LIGY ŽEN (12. a 13. kolo):

SK KOLŠOV – SOKOL VSETÍN 2:8

Body Vsetína: Tydlačková 3, Holíková 3, Hnátková, čtyřhra: Tydlačková – Hnátková.

TTC ÚSTÍ NAD ORLICÍ B – SOKOL VSETÍN 2:8

Body Vsetína: Tydlačková 3, Hnátková 2, Holíková 2, čtyřhra: Tydlačková – Hnátková.

MSK BŘECLAV B – KST HLUK 6:4

Body Hluku: Obdržálková 2, Ježková 2.