Ovšem koronavirová pandemie v polovině března sezonu přerušila a až 21. dubna výkonný výbor Česká asociace stolního tenisu na základě prodloužení nouzového stavu na území České republiky rozhodl o ukončení všech extraligových a ligových soutěží řízených ČÁST. Protože v tu dobu vsetínské družstvo vedlo ve skupině C druhé ligy žen tabulku, tak využilo práva postupu do první ligy. Záložní celek Vsetína se ve druhé lize zachránil. Vedoucího áčka Valašek Martina Hnátka postup samozřejmě potěšil.

V poslední stolně tenisové sezoně se oběma vsetínským družstvům ve 2. lize dařilo. S jakou představou jste do sezony šli?

Vytýčili jsme si dva cíle. S áčkem postoupit do první ligy a béčko zachránit ve druhé lize. Oba cíle se nám podařilo splnit.

Jak se sezona vyvíjela?

 Po polovině základní části bylo áčko v tabulce na prvním místě bez ztráty bodu. V odvetách prohrálo pouze s céčkem SK Dobré. S tímto celkem bychom si zahráli případnou baráž o první ligu. Béčko na podzim uhrálo méně bodů, než jsme čekali. Na jaře ale šla jeho výkonnost nahoru a před posledním kolem už mělo zajištěnou záchranu.

Jaké byly největší přednosti obou vsetínských kolektivů?

V prvním týmu, který podával vyrovnané výkony, se vytvořila skvělá parta a doslova rodinná pohodová atmosféra. Navíc se mu vyhýbala zranění. Hráčkám rezervy ve druhé polovině sezony rostla forma. Pozitivem také bylo, že si v tomto celku měly možnost zahrát naše mladé odchovankyně a ty sbíraly cenné stolně tenisové zkušenosti. Potěšila mě i velmi dobrá spolupráce s Orlem Zlín.

V čem byla největší síla obou celků Vsetína?

Áčko mělo tři hráčky Simonu Tydlačkovou, Lenku Glückovou a Kateřinu Hnátkovou v první sedmičce v úspěšnosti vyhraných zápasů ve dvouhře ze všech hráček naší skupiny druhé ligy. Děvčata ke každému utkání přistupovala zodpovědně bez podcenění žádného soupeře. Béčko zdobila bojovnost a díky ní vybojovalo čtyři důležité výhry.

Které zápasy se prvním družstvu Vsetína nejvíc povedly?

Určitě venkovní výhra na stolech céčka SK Dobré 6:4. Tenkrát jsme prohrávali 2:4. Holky ovšem měly do tohoto stavu smůlu v koncovkách. To je ale nezlomilo. Utkání nezabalily a ve zbytku střetnutí bojovaly o každý míček. Povedl se nám i prosincový domácí souboj s Frýdkem-Místkem. Tenkrát se v něm utkaly dva nejlepší celky tabulky. Severomoravanky k nám přijely v nejsilnější sestavě s Ivanou Palkovskou, Polkou Weronikou Galuszkou a Taťánou Literákovou. Tato sestava budila respekt. Přesto jsme díky soustředěnému výkonu favorita zdolali 6:4.

V posledním ročníku druhé ligy se vám nepovedl jenom jeden zápas. Proč?

V lednové partii s třetím kolektivem SK Dobré se nám vůbec nic nedařilo. Vyprodukovali jsme podstatně víc chyb, než Východočešky a zápas s druhým týmem tabulky jsme prohráli 3:7.     

Jak jste oslavili postup do první ligy?

   Bohužel žádná oslava kvůli koronaviru neproběhla. Všechno si vynahradíme malou oslavou při tradičním focení před začátkem nové sezony.

Kdo patřil do sestavy áčka?

Simona Tydlačková je naší jedničkou a stálicí od začátku, kdy jsme stolně tenisový klub ve Vsetíně založili. Lenka Glücková byla hráčkou, která nám loni chyběla, abychom se zachránili v první lize. Kdybychom letos nepostoupili, tak bychom ji při jejich kvalitách těžko u nás udrželi. Kateřina Hnátková se každý rok zlepšuje. Posila Radana Vránová bohužel kvůli zranění a vytíženosti v zaměstnání odehrála pouze pět zápasů. V duelech, ve kterých nastoupila, ale nezklamala. Součástí týmu byla také Klára Malíková. Také ona se podílela na našich dobrých výsledcích. 

Co hráčky dělaly a dělají v období koronaviru?

Dlouho odpočívaly od stolního tenisu (smích). Každá měla svůj program. Já jsem se pouze s dcerou Kateřinou Hnátkovou několikrát projel na kole. Chodili jsme na túry. Od začátku května Hnátková pracuje na kondici.

Kdy ve Vsetíně oficiálně začala příprava na novou prvoligovou sezonu?

V pondělí 11. května. Do té doby jsme neměli kde trénovat. Do školy, kde trénujeme a hráváme zápasy, jsme nesměli chodit.

Jak bude příprava probíhat?

Ve Vsetíně trénují pouze naše jednička Simona Tydlačková a Kateřina Hnátková. Ostatní se připravují ve městech, kde bydlí. Lenka Glücková v Moravském Berouně, Radana Vránová ve Zlíně a Klára Malíková v Břestku.

Na co se v přípravě hráčky nejvíc zaměří?

Tydlačková s Hnátkovou se v květnu zaměřily na práci nohou. V dalších týdnech bych jim chtěl zajistit kvalitní tréninkové sparingpartnery, aby mohly při trénincích zdokonalovat kombinace. Glücková trénuje v Moravském Berouně. Naše dvojka se na novou sezonu určitě velmi dobře připraví. Vránová je zkušená stolní tenistka, která ví, na co se má v přípravě zaměřit. Malíková bude trénovat individuálně.

Chystají se nějaké změny v sestavách áčka a béčka Vsetína?

Soupisky jsou zatím pořád otevřené. Proto je momentálně předčasné hovořit o příchodech nových tváří, nebo o odchodech některých hráček.

Jakou máte ve Vsetíně představu o sezoně 2019 – 2020?

Zachránit obě družstva v soutěžích, které budou hrát. Áčko v první lize a záložní tým ve druhé lize. Bude to ale velmi těžké. Díky koronaviru se poslední sezona nedohrála. A výkonný výbor České asociace stolního tenisu umožnil postup všem družstvům, které měly v době ukončení soutěží teoretickou možnost postupu. Ve všech ligách proto bude větší počet účastníků. Na konci nové sezony se ale má počet týmů v jednotlivých ligách upravit na počty před epidemii koronaviru. Proto bude hodně celků sestupovat.