Ve vítězném tažení pokračuje vsetínský tým. Valašky v sestavě se Simonou Tydlačkovou, Kateřinou Hnátkovou a Kristýnou Holíkovou vyhrály dva zápasy.

V sobotu brzy ráno porazily Mikulov 6:4.

,,Zaváhali jsme v úvodní čtyřhře, v níž Tydlačková s Hnátkovou nečekaně podlehly ve čtyřech sadách dvojici Dyrčíková, Kopřivová. V dalším průběhu střetnutí jsme se však zvedli. Mikulov byl ale až do konce utkání nepříjemným soupeřem. Jihomoravanky vyrovnaly na 2:2, 3:3 a 4:4. Závěr zápasu už patřil nám. V posledních dvouhrách Tydlačková zdolala ve třech setech Kopřivovou a Holíková si poradila v pětisetové bitvě s Damborskou. Důležité tak bylo, že v singlech všechny naše hráčky vybojovaly po dvou bodech. Hosté se opírali hlavně o tříbodovou Lucii Dyrčíkovou. Mikulovská jednička se dokonce postarala o první porážku Simony Tydlačkové v letošním ročníku druhé ligy,“ uvedl po prvním víkendovém střetnutí vedoucí vsetínského družstva Jiří Beneš.

V sobotu odpoledne Vsetín zdolal céčko Moravského Krumlova 10:0.

,,Zápas měl překvapivě hladký průběh. Na výkonu Moravského Krumlova se ale projevily problémy s dopravou k utkání. Hosté k němu kvůli špatným podmínkám na silnicích přijeli se zpožděním. Duel byl však vyrovnanější, než jeho konečný výsledek. Naše hráčky byly ovšem odolnější v koncovkách vyrovnaných setů,“ upozornil po druhém víkendovém duelu Jiří Beneš.

Spokojené jsou také Hlučanky. Celek z Uherskohradišťska si v sestavě s Lucií Obdržálkovou, Anetou Ježkovou, Danou Popelákovou a Zuzanou Štipčákovou poradil s béčkem Ústí nad Orlicí 7:3 a porazil Kolšov 6:4. V obou duelech zazářila Lucie Obdržálková, která v nich ve dvouhrách vybojovala celkem 6 bodů.

V tabulce si Vsetín upevnil pobyt na prvním místě, Hluku patří pátá příčka.

V dalších zápasech budou obě regionální družstva v sobotu 4. února hrát v hernách soupeřek. Vsetín od 10 hodin nastoupí v Kolšově a od 14.30 hodin se představí v herně rezervy Ústí nad Orlicí. Hluk odehraje pouze jedno utkání. Od 9.30 hodin bude bojovat na stolech béčka Břeclavi.

VÝSLEDKY 2 LIGY ŽEN (10. a 11. kolo):

SOKOL VSETÍN – STP MIKULOV 6:4

Body Vsetína: Tydlačková 2, Hnátková 2, Holíková 2.

SOKOL VSETÍN – TT MORAVSKÝ KRUMLOV C 10:0

Body Vsetína: Tydlačková 3, Hnátková 3, Holíková 2, čtyřhra: Hnátková – Tydlačková, 1 x WO.

KST HLUK – TTC ÚSTÍ NAD ORLICÍ B 7:3

Body Hluku: Obdržálková 3, Ježková 2, Popeláková, čtyřhra: Ježková – Obdržálková.

KST HLUK – SK KOLŠOV 6:4

Body Hluku: Obdržálková 3, Ježková, Štipčáková, čtyřhra: Ježková – Obdržálková.