Vítězové se tak posunuli v tabulce třetí nejvyšší soutěže na osmou příčku. V dalších bojích se představí na stolech soupeřů. V sobotu 29. ledna hraje Vsetín v Orlové, o den později v Havířově s tamním céčkem.

KST VSETÍN – KST ZLÍN B 10:8

V prvním vzájemném utkání dvou regionálních rivalů se v domácím prostředí radovali stolní tenisté Zlína, kteří vyhráli 10:7. Tentokrát chtěli Vsetínští, kteří se zatím pohybují v tabulce níže, než by si představovali, soupeři porážku oplatit.

Domácí nastoupili do úvodních čtyřher ještě v tradiční sestavě, tedy s dvojicemi Ondryáš – P. Slováček a Sagáčik – L. Slováček. Do následných dvouher už však přišla změna a v sezoně poprvé nastoupil za Vsetín Štefan Mazuch.

Na stolech se odehrával tuhý boj o každý bodík a bylo to drama až do konce. Domácí byli po většinu utkání těsně pozadu, ale stále se nevzdávali své šance na odvetu. „Byl to hodně vyrovnaný zápas. Prohrávali jsme 4:5, 5:6 a pak byl stav nerozhodný 7:7,“ popsal vývoj zápasu jeden ze vsetínských hráčů Libor Slováček. Vše důležité se odehrálo vzápětí. Za stavu 7:7 se povedlo domácím odskočit na 9:7 a byli už velmi blízko úspěchu.

Remízu měli jistou, otázkou bylo, zda urvou alespoň jednu výhru, která by znamenala vítězství nad Zlínem. Poslední dva zápasy za Vsetín hráli Štefan Mazuch a Libor Slováček. Zatímco prvně jmenovaný ještě prohrál, Libor Slováček svůj zápas zvládl a urval tak pro Vsetín desátý bod a tím i cenné vítězství. „Za vítězství jsme určitě rádi, už jen proto, že jsme jim chtěli oplatit porážku ze zápasu u nich. Vítězství je o to cennější, že hosté přivezli k zápasu i svoji oporu, člena širšího kádru juniorské reprezentace Michala Havla, který udělal tři body,“ dodal k vítěznému utkání vsetínský hráč a autor rozhodujícího bodu Libor Slováček.

Sestava a body KST Vsetín: Ondryáš 3,5, Sagáčik 3, L. Slováček 2, Mazuch 1, P. Slováček 0,5.

Další výsledky: SKST Liberec B – Jiskra Holice A 7:10, MS Brno B – Tišnov A 5:10, Sokol Brušperk A – Omya Jeseník A 10:5, Orlová A – Baník Havířov C 10:3, Sokol Znojmo – ČSAD Hodonín B 10:7.