V zápasech 4. a 5. kola druhé ligy nejprve prohráli v sobotu s Tišnovem a poté si spravili chuť jasným vítězstvím nad Říčany. V příštím hracím víkendu zajíždějí stolní tenisté Vsetína na půdu soupeřů. V sobotu 14. listopadu hrají v Jeseníku a o den později v Ostravě s Mittalem B.

MEZ VSETÍN – TIŠNOV 8:10

Zápas byl mimořádně vyrovnaný a o všem se paradoxně rozhodlo už na samém začátku. Domácí borci totiž vůbec poprvé v sezoně a obecně po velmi dlouhé době prohráli obě úvodní čtyřhry, což se později ukázalo jako klíčové pro obecný výsledek. „Ty čtyřhry nám tentokrát opravdu vůbec nesedly, prohráli jsme je obě 0:3 na sety. Nevím, co se stalo, ale prostě nám to nešlo,“ kroutil hlavou jeden ze vsetínských hráčů Libor Slováček, jenž společně s Danem Ondryášem prohrál jednu ze čtyřher. Byla to vůbec jejich první porážka v deblu v sezoně a zrovna tolik klíčová. Ve zbytku utkání se týmy tahaly o každý bod a zápas byl velmi vyrovnaný. „Singly skončily 8:8, takže se opravdu rozhodlo ve čtyřhrách na začátku,“ dodal k utkání Slováček.

Body Vsetína: Ondryáš 3, L. Slováček a Sagáčik 2, Mazuch 1.

MEZ VSETÍN – ŘÍČANY 10:3

Co se nepovedlo v sobotu s Tišnovem, vyšlo Vsetínu dvojnásob dobře v neděli. Proti Říčanům to byli naopak Valaši, kteří vyhráli obě úvodní čtyřhry a nakročili tak k jasnému vítězství. „Zápas se nám povedl o dost lépe. Po vyhraných čtyřhrách jsme i v singlech měli zápas pod kontrolou a skóre narůstalo v náš prospěch. Jsme rádi, že jsme si spravili chuť,“ pochvaloval si Libor Slováček.

Body Vsetína: L. Slováček 3,5, Ondryáš 2,5, Mazuch 2,5, Sagáčik 1,5.