V semifinále se třetí Vsetín utká se druhým Jeseníkem. První zápas je na programu v sobotu 18. dubna na Valašsku od 15 hodin. Druhý duel se bude hrát v sobotu 25. dubna v Jeseníku, případný třetí rozhodující zápas aby se hrál o den později opět v Jeseníku.

VSETÍN – MS BRNO B 10:2

Stolní tenisté Vsetína se v závěru základní části druhé ligy potkali se skvělou formou.

Přesvědčili se o tom také hráči Moravské Slavie Brno. Domácí, kteří bojovali o účast ve čtyřčlenném play off, do zápasu šlápli hned od začátku a brzy bylo jasné, kdo urve všechny body. „Povedly se nám už úvodní čtyřhry, které jsme vyhráli pokaždé 3:0 na sety. I v dalším průběhu jsme je přehrávali, vedli jsme už 6:0 a dovedli zápas k poklidnému konci,“ shrnul duel s Brnem jeden ze vsetínských hráčů Libor Slováček.

Body Vsetína: Ondryáš 3,5, Polák 2,5, L. Slováček 2,5, Sagáčik 1,5.

VSETÍN – HODONÍN B 10:4

Po vítězství nad Brnem už Valaši věděli, že mají první čtyřku jistou. Jen se nevědělo, ze které pozice do play off půjdou.

Zápas byl podobný jako předchozí duel s Brnem. Domácí, v jejich barvách oproti prvnímu zápasu vystřídal Sagáčika Petr Slováček, vyhráli obě úvodní čtyřhry a postupně si vytvářeli větší a větší náskok. „Vedli jsme potom ještě 3:1 a 6:2. K bližšímu kontaktu se Hodonín nedostal. Jsme rádi, že jsme vyhráli i tento zápas. Díky tomu jsme totiž skončili v tabulce po základní části na třetím místě,“ konstatoval Libor Slováček.

Třetí místo po základní části je pro Vsetín parádním úspěchem. Již potřetí v posledních čtyřech letech se Valaši probojovali ve třetí nejvyšší soutěži do čtyřčlenného play off.

Navíc třetí místo letos znamená, že se Vsetín vyhne největšímu suverénovi soutěže a vítězi základní části celku KST Zlín. „Jeseník je pro nás určitě lepší volbou. U nich jsme prohráli 3:10 a doma jsme je porazili 10:5. Tak uvidíme, co semifinálová série přinese,“ těší se vsetínský hráč.

Body Vsetína: Ondryáš 3,5, P. Slováček a L. Slováček 2,5, Polák 1,5.

Semifinálové dvojice play off: KST Zlín – Orlová, Jeseník – Vsetín.