Nejprve podlehli v sobotu v Jeseníku a o den později pak padli i v Ostravě. Další dvojzápas sehrají na domácí půdě. V sobotu 28. listopadu hrají od 15 hodin s MS Brno B, o den později od 10 hodin s MS Brno A.

JESENÍK - MEZ VSETÍN 10:7

V utkání v Jeseníku chtěli hosté konečně prolomit smůlu, která je vždy na půdě tohoto soupeře provází. „Nevyhráli, nebo jsme tady nebodovali, ani nepamatuji,“ připomněl jeden ze vsetínských hráčů Libor Slováček.

Ani tentokrát to Valaši nezlomili. Domácí si hned zkraje udělali mírný náskok 4:2, který v dalším průběhu udržovali a dotáhli to k výhře 10:7.

„Nebylo to z naší strany tak špatné, ale prostě to na body nestačilo. Hodně zápasů bylo dlouhých a vyrovnaných, ale na to se historie neptá,“ zhodnotil zápas Libor Slováček.

Sestava a body Vsetína: Ondryáš 3, Sagáčik 3, L. Slováček 0,5, Mazuch 0,5.

MITTAL OSTRAVA B - MEZ VSETÍN 10:8

Před hracím víkendem mělo béčko ostravského Mittalu na kontě pět porážek a žádnou výhru. tentokrát se však mladý celek vytáhl a zažil skvělý víkend.

„Už v sobotu, kdy my jsme hráli v Jeseníku, porazilo béčko Mittalu doma silný Hodonín a to nám signalizovalo, že nás bude čekat těžký zápas,“ konstatoval Libor Slováček. A taky že ano.

V Ostravě sehráli Valaši jedno z největších dramat posledních sezon. Za stavu 8:8 se totiž muselo o osudu utkání rozhodnout v posledních dvou singlech. První z nich vyhráli domácí a ujali se vedení 9:8.

V posledním utkání, kterým mohli hosté urvat alespoň bod za remízu 9:9, prohrával vsetínský hráč Libor Slováček už 0:2 na sety, ale utkání nezabalil a udělal z něj pořádné drama. Srovnal na 2:2 a v páté sadě utkání gradovalo.

„Prohrával jsem už 6:9 a 7:10, ale podařilo se mi srovnat na 10:10. Pak se to tahalo po jednom míčku a přitom jsem měl tři mečboly. Nakonec jsem bohužel prohrál 16:18. Takové utkání jsem nehrál moc dlouho, jestli vůbec někdy,“ vylíčil dramatický poslední duel jeho aktér Libor Slováček.

Sestava a body Vsetína: Ondryáš 4, Sagáčik 2, L. Slováček 1, Mazuch 1.