O uplynulém víkendu nejprve zvítězili vůbec poprvé na stolech Brušperku a poté zvítězili i proti rezervě Mokrých Lazců. Valaši si tak dali v předstihu hezký vánoční dáreček.

Další dvojutkání čeká MEZ Vsetín až v novém roce. V sobotu 16. ledna přivítají od 15 hodin Třinec a o den později od 10 hodin Orlovou.

BRUŠPERK – MEZ VSETÍN 4:10

V úvodu utkání vyhrálo každé z družstev po jedné čtyřhře a pak už přišla parádní série Vsetína ve dvouhrách. „Vyhráli jsme první čtyři singly a odskočili jsme na 5:1,“ uvedl jeden ze vsetínských hráčů Libor Slováček.

V dalším průběhu už si hosté svůj cenný náskok zkušeně pohlídali a dotáhli zápas do vítězného konce. „Zápas však nebyl tak jednoznačný, jak ukazuje výsledek. Hodně zápasů bylo vyrovnaných a některé přinesly překvapivé výsledky. I proto jsme rádi, že jsme urvali vítězství,“ pochvaloval si vsetínský hráč.

Za poslední tři sezony, co Brušperk působí ve druhé lize spoledně se Vsetínem, se Valachům nepodařilo ani jednou tohoto soupeře na jeho půdě porazit. „Tentokrát jsme tam jeli s takovým tajným přáním prolomit tuto šňůru. Jsme moc rádi, že se to povedlo,“ dodal Slováček.

Sestava a body Vsetína: Sagáčik 3,5, Ondryáš 3. L. Slováček 2,5, P. Slováček 1.

MOKRÉ LAZCE B – MEZ VSETÍN 8:10

Souboj v Mokrých Lazcích měl alespoň v první polovině podobný průběh, jako předchozí souboj. Po čtyřhrách byl stav nerozhodný a Valaši se utrhli až na 6:2.

Pak to bylo jako na houpačce. Domácí otočili na 7:6 a poté šel zase Vsetín do vedení 8:7. V dramatickém závěru pak Valaši vedení udrželi a nejtěsnějším možným rozdílem utkání vyhráli.

„Důležité bylo, že jsme se nesložili, když domácí zápas úplně otočili a naopak jsme zase my zabojovali. O to je pro nás vítězství cennější. Byl to dobrý kolektivní výkon,“ radoval se z cenné výhry venku Libor Slováček.

Stolní tenisté Vsetína si tak na stolech soupeřů výrazně spravili chuť po nemastném neslaném podzimu.

„Dvě výhry před měsíční přestávkou jsou dobré pro pohodu v týmu. Teď si důkladně odpočineme a nachystáme se na jarní odvety. Máme tam mnohem lepší los, než na podzim, sedmkrát hrajeme doma. Toho se budeme snažit co nejlépe využít,“ doplnil Libpr Slováček.

Sestava a body Vsetína: Sagáčik 3,5, Ondryáš 3. L. Slováček 2,5, P. Slováček 1.