PŘEROV – KST VSETÍN 6:10

První zápas stolních tenistů KST Vsetín v novém soutěžním ročníku byl velmi vyrovnaný. Po úvodních čtyřhrách byl stav nerozhodný 1:1, když vyhráli Sagáčik s Jančou a naopak prohráli Libor Slováček s Vaculíkem. V dalším průběhu byli stále mírně popředu hosté. „Vedli jsme průběžně těsně o bod až do stavu 7:6 pro nás. Pak se nám podařilo vyhrát tři zápasy po sobě a utekli jsme na rozhodujících 10:6. Jsme rádi, že jsme vstoupili do soutěže vítězstvím, navíc venku," shrnul úvodní souboj soutěžního ročníku jeden ze vsetínských hráčů Libor Slováček.

V dalším pokračování druhé ligy se poprvé představí Valaši doma. V sobotu 20. října přivítají na vsetínské Sokolovně od 15 hodin Sokol Hradec Králové B a o den později od 10 hodin Holici.

Sestava a body Vsetína: Sagáčik 4,5, Janča 3,5, Vaculík 1, L. Slováček 1. ⋌(mha)

Chceme být v první šestce, říká Libor Slováček

Rok a půl. Tak dlouho museli čekat stolní tenisté KST Vsetín na vítězství v mistrovském utkání. Dočkali se jej o uplynulém víkendu, kdy vyhráli v prvním kole nové sezony 2012–2013 v Přerově (10:6).

„Načekali jsme se na výhru moc dlouho, proto jsme rádi, že jsme konečně pocítili, jaké je to vyhrát," pousmál se jeden ze vsetínských hráčů a dlouhodobý stabilní člen kádru KT Vsetín Libor Slováček. Ptáte se, jak je to možné, že půst trval tak dlouho? Odpověď je jednoduchá, v uplynulé sezoně se Valaši vítězství za celou sezonu nedočkali. „Loni jsme se soutěží od začátku až do konce vysloveně protrápili a vítězství jsme se vlastně nedočkali," připomněl Slováček uplynulou sezonu, ve které KST Vsetín skončil jasně poslední a ze druhé ligy sestoupil. V létě se však klubu naskytla možnost vrátit se do druhé ligy. „Klub Matve Uherský Ostroh nepřihlásil tým do druhé ligy, a my jsme využili nabídky tuto soutěž odkoupit. Zároveň jsme my prodali třetí ligu do Ústí nad Orlicí. Jsme přesvědčeni, že je to pro nás výhodné. Jednak je to kvalitní soutěž a jednak je strašně těžké se do druhé ligy dostat. Postupuje tam z jednotlivých třetiligových soutěží totiž vždycky jen jeden tým, a to je velmi ošemetné" osvětluje situaci Libor Slováček.

S nákupem druhé ligy se zároveň povedl Vsetínu jeden zajímavý a velmi povedený přestup. „Podařilo se nám pro tuto sezonu získat posilu – Miroslava Janču, který přišel právě z Uherského Ostrohu, od kterého jsme druhou ligu získali. Je to zkušený borec, který hrál i první ligu. Takový hráč nám loni v utrápené sezoně chyběl," představuje Slováček čerstvou posilu KST Vsetín.

Na prahu nového ročníku si Valaši nedávají nízké či alibistické cíle. „Kádr má určitě na to, aby byl ve dvanáctičlenném poli v první polovině. To je také náš cíl, být v první šestce," říká na startu sezony Libor Slováček.