Přesto svoji skupinu druhé ligy ovládly, proto postupují do první ligy.

Valašky do sobotního utkání v herně třetího družstva soutěže nastoupily v nejsilnější sestavě se Simonou Tydlačkovou, Kateřinou Hnátkovou a Kristýnou Holíkovou.

Začátek zápasu se jim vydařil. V úvodní čtyřhře Tydlačková s Hnátkovou porazily Segetovou se Strakovou a Valašky vedly 1:0. V singlech už se ale prosazoval domácí tým. Děhylov vedl 2:1 a 4:2. Poté ještě Hnátková zdolala Synkovou a Tydlačková udolala Strakovu a Vsetín vyrovnal na 4:4. Závěr střetnutí ovšem patřil celku z Opavska. Synková v pěti setech překonala Holíkovou a Segetová si poradila ve čtyřech sadách s Hnátkovou. V zajímavém souboji tak konečná výhra patří Děhylovu.

,,Severomoravanky, které v domácím prostředí moc neprohrávají, nastoupily v silnější sestavě, než jsme předpokládali. Velkou oporou Děhylova byla Patricie Segetová, která pro svoje družstvo vybojovala ve dvouhrách tři body. Utkání ale mohlo skončit remízou. Škoda, že Holíková nezvládla vyrovnané pětisetové duely se Strakovou a Synkovou,“ mrzelo vedoucího vsetínského družstva Jiřího Beneše.

O velké překvapení se postaral Hluk. Hlučanky v sestavě s Helenou Hrabcovou, Lucií Obdržálkovou a Anetou Ježkovou, zdolaly druhé družstvo tabulky Blansko 6:4. Domácí kolektiv přitom v zápase prohrával 0:2. Poté se ale ve dvouhrách začalo dařit všem hráčkám týmu ze Slovácka. Všechny v singlech pro svůj tým vybojovaly po dvou bodech.

Ve druhém utkání Hlučanky remízovaly se zálohou Moravské Slavie Brno 5:5. Celek z Uherskohradišťska v zápase prohrával 2:4, později vedl 5:4. Plichtu pro zálohu Brna v poslední dvouhře zachránila Kotková, jež zdolala Ježkovou.

V tabulce vybojoval Vsetín první příčku, Hluk obsadil páté místo.

VÝSLEDKY 2. LIGY ŽEN – Skupina C (19. a 20. kolo):

SOKOL DĚHYLOV – SOKOL VSETÍN 6:4

Body Vsetína: Tydlačková 2, Hnátková 1, čtyřhra: Hnátková – Tydlačková.

KST HLUK – EBERLE BLANSKO 6:4

Body Hluku: Hrabcová 2, Obdržálková 2, Ježková 2.

KST HLUK – TTC MORAVSKÁ SLAVIA BRNO B 5:5

Body Hluku: Hrabcová 2, Obdržálková 2, čtyřhra: Ježková – Obdržálková.