VELKÁ CENA VETERÁNŮ V HOLICÍCH

JAROSLAV KUČERA PŘEKONÁVAL SOUPEŘE PESTROU HROU. TATIANA TÉGLOVÁ NEŠETŘILA BOJOVNOSTÍ. LIBOR SLOVÁČEK, ŠTEFAN SAGÁČIK A PETR POLÁK BRALI POSTUP DO FINÁLE

Region – První turnaj sezony 2018 ve Velké ceně České republiky Masters se regionálním stolním tenistům povedl. V Holicích se ve 13 kategoriích představilo 212 hráčů. Svoje kategorie na východě Čech vyhráli Jaroslav Kučera a Tatiana Téglová. Stříbrné pozice obsadili Libor Slováček, Štefan Sagáčik a Petr Polák.

Dobrým výsledkem odstartoval sezonu v hlavní kategorii čtyřicátníků Libor Slováček (KST Vsetín). Ten porazil ve čtvrtfinále Tomáš Danaje z Dolních Beřkovic, v semifinále Pražana Martina Kočvalu. Ve finále vsetínský stolní tenista podlehl Josefovi Medkovi (Liberec). 

V kategorii padesátníků Štefan Sagáčik rovněž vybojoval postup do finále. Stolní tenista z Valašského Meziříčí zdolal ve čtvrtfinále Adámka z Brna 3:0 a v semifinále v pěti sadách Cvečka z Martina. Ve finále ho zastavil po pětisetové porážce Stanislav Dolejší (Kolín).

 ,,S Adámkem jsem podal soustředěný výkon podpořený aktivním a důrazným herním pojetím. S Cvečkem se mi za stavu 2:0 na sety obnovilo nedoléčené zranění. To mě později omezovalo v pohybu. Pátou sadu jsem však se Slovákem zvládl. Bohužel finále už jsem nedotáhl do úspěšného konce. Kvůli nataženému lýtkovému svalu na pravé noze jsem musel přepnout na nouzový režim. Nicméně i se zraněním jsem v páté sadě vedl ještě 8:6,“ byl vzhledem ke zdravotnímu stavu po turnaji nakonec spokojený Štefan Sagáčik.

 ,,Byl to zajímavý turnaj. V naší kategorii pětašedesátníků se nás sešlo dvaatřicet,“ hlásí další úspěšný matador ze Zlínského kraje na východočeských stolech Petr Polák. Nositel barev zlínského Orla zdolal ve čtvrtfinále Pištoru (Sokol Michle) 3:2, v semifinále Rakovického ze Sokola Brno 3.0. V následném finále prohrál s Františkem Justem z České Lípy 0:3.

 ,,Pištora byl hodně nepříjemný stolní tenista. Zápasy hraje spíš pasivně, ale trávou útočí a umí i zakončit. Proto jsem byl rád, že jsem Pražana překonal. Útočného Rakovického spoléhajícího se na oboustranný, ovšem málo důrazný topspin, jsem přehrál větší razancí úderů. S Justem jsem prohrál poprvé v kariéře. Loňský vítěz v kategorii pětašedesátníků má však výborný cit pro hru. Má sice horší pohyb, ovšem těžko se odtlačí od stolu. Dokonale umí využít soft na bekhendu a útočnou trávu na forhendu,“ hodnotil svoje klíčové duely v Holicích Petr Polák.

 Kategorii sedmdesátníků ovládl Jaroslav Kučera. Reprezentant SK Slavičín v konkurenci šestatřiceti soupeřů porazil v základní skupině Malečka (Roudnice nad Labem), domácího Horského a Kozáka z Náchoda. Ve vyřazovacích zápasech zdolal v osmifinále Vilímka z Českého Meziříčí jednoznačně 3:0, ve čtvrtfinále Kočvaru (Praha-Střížkov) 3:1, v semifinále Hrnčiříka z Mariánských Lázní 3:0 a ve finále Pavla Antla z Olbramovic u Znojma rovněž 3:0 (7, 5, 6).

 ,,Dobře pohybujícího se Kočvaru jsem musel předejít útokem i dobrým blokem. Duel s Hrnčiříkem rozhodla druhá sada. V ní jsem odvrátil dva setboly. Se stolním tenistou z Mariánských Lázní jsem ve třetím setu ale prohrával ještě 1:5. Ovšem i tuto pasáž utkání jsem zachránil. Překvapení turnaje Antl má ze mě respekt. Vadí mu moje tráva. A i tentokrát jsem finálového soupeře zdolal zásluhou pestré hry,“ pochvaloval si Jaroslav Kučera.

Veteránský regionální stolní tenis měl na východě Čech zastoupení i mezi ženami. V nejmladší ženské kategorii mezi 11 hráčkami zvítězila Tatiana Téglová z TJ DDM Valašského Meziříčí.

,,Bylo to těžké, ale povedlo se,“ radovala se po turnaji Téglová, jež nejprve vyhrála jednu ze tří základních skupin.

Stolní tenistka z Valašska poté v semifinále překonala Lucii Skokanovou ze Šumperku 3:2 a ve finále porazila Jarmilu Veiglovou (Olomouc) také 3:2. ,,Skokanová pro mě byla neznámou hráčkou. Vyrovnaný semifinálový souboj mě stál spoustu sil. Podržel mě však bekhend. Veiglová stále hájí barvy prvoligové Olomouce. S houževnatou soupeřkou jsem prohrávala 1:2 na sety. Utkání se mi ovšem díky bojovnosti a podpoře slovenských kamarádů v hledišti podařilo zachránit. Byla to však další fyzicky hodně náročná partie,“ užívala si triumf v prvním turnaji nové sezony Tatiana Téglová.              

EXTRALIGA ŽEN

HLUK V MORAVSKÉM KRUMLOVĚ NEPŘEKVAPIL. NEJBLÍŽ K ZISKU BODU BYLA VYBÍRALOVÁ PROTI MIKULCOVÉ

Hluk – S vysokou porážkou z jihu Moravy se vrátily extraligové stolní tenistky KST Hluk. V tabulce jsou pořád na devátém místě. Sezonu Slovácké družstvo zakončí o víkendu pátečním duelem v 18 hodin v Břeclavi a sobotním velmi důležitým zápasem od 15 hodin v herně pražských Nuslí.

V 17. kole Hlučanky prohrály na stolech klubu MK Řeznovice TT Armex Moravský Krumlov 0:6. Domácí do utkání postavili nejsilnější sestavu. Kromě čtrnácté hráčky českého žebříčku Kristýny Mikulcové a národní dvacítky Barbory Kapounové do zápasu zasáhla Japonka Mitsuki Yoschida.

 ,,Proti tak silnému kolektivu a aktuálně třetímu družstvu tabulky jsme neměly šanci na příznivý výsledek,“ přiznala hostující Monika Vybíralová.

Přesto její celek, který na jihu Moravy ještě reprezentovaly Stanislava Slezáková a Tereza Pytlíková, odehrál několik vyrovnaných soubojů. Důstojné partie mají za sebou Pytlíková s Mikulcovou, Slezáková s Kapounovou a Pytlíková s Mitsuki Yoschidou. Všechny tyto duely skončily čtyřsetokými výhrami domácích hráček. Vybíralová vzdorovala Mikulcové dokonce pět setů.

,,Jihomoravanky byly lepším týmem. Domácí stolní tenistky byly ve výměnách razantnější, chytře měnily rytmus hry a dokázaly nás odtlačit od stolu,“ uznala ovšem kvality soupeřek Vybíralová.

KAMEŇ CUP

PŘEKVAPENÍ SE NEKONALO. OSLABENÝ NEDAŠOV V SEMIFINÁLE PROHRÁL S BÉČKEM ČERVENÉHO KAMEŇA

Nedašov – Nedašovští stolní tenisté jsou zklamaní. Postoupit do finále 16. ročníku mezinárodního Kameň Cupu se Valachům nepodařilo.

Nedašov v semifinále soutěže prohrál s béčkem Červeného Kameňa 6:12. Začátek utkání, v němž hosté postrádali kvůli studijním důvodům Filipa Řeháka, byl vyrovnaný. Po čtyřhrách to bylo 1:1. Cenný deblový bod vybojovali Jiří Fojtík s Procházkou, kteří v pěti sadách zdolali Gašpara s Martinem Dohňanským.

,,Prohrávali jsme už 0:2 na sety, ale díky bojovnosti jsme zápas ještě zvrátili v náš prospěch,“ pochvaloval si po vítězné čtyřhře hostující Jiří Fojtík.

V dalším průběhu střetnutí už se ale vesměs prosazoval domácí kolektiv. Červený Kameň záhy vedl 4:1. ,,Zápas se definitivně zlomil, kdy Novák nezvládl proti Jurčekové pátou sadu a já jsem nedotáhl do úspěšného konce dobře rozehraný duel s Jurčekem. S domácí jedničkou jsem totiž vyhrál první set a ve druhém to bylo 8:8. Škoda také porážky Ladislava Fojtíka s Martinem Dohňanským. Nedařilo se ani náhradníkovi Patrikovi Procházkovi. Ten v singlech nezískal ani bod“ upozornil na klíčové momenty semifinále Jiří Fojtík.

ČERVENÝ KAMEŇ B – NEDAŠOV 12:6

Body Nedašova: Jiří Fojtík 2, Ladislav Novák 2, Ladislav Fojtík, čtyřhra: Jiří Fojtík – Procházka.