Druhý volný podnik Rally Trialu Bohemia se uskutečnil na vojenském tankodromu v Milovicích nedaleko Lysé nad Labem. V závodě se za umístění nerozdávaly body do tabulky mistrovství, a tak na trati proto panovala skvělá pohodová atmosféra. „Do závodu se přihlásilo více než třicet jezdců. V náročném terénu, kde nechyběly ani divácky atraktivní brody a různé skoky, mohli diváci fandit jezdcům na motorkách, čtyřkolkách, autech určených pro cross country závody a také kamionům. Pro všechny jezdce a posádky pak byl vytyčený desetikilometrový okruh,“ přiblížil volný podnik v Milovicích Adam Staněk.

Úvodní prolog začala valašská posádka ve volnějším tempu. Adam s Josefem nechtěli na trati předjíždět pomalejší vozidla a tím se vystavovat případným nebezpečným kolizím. Poškodit Tatru 815 6×6 VVN hned v úvodu soutěže by bylo zcela zbytečné. Na všechny účastníky rally totiž čekaly dva dny závodění. Jízda na jistotu určila Staňkovi s Řičičářem čtvrtou příčku mezi kamiony. Nutno ovšem podotknout, že ve skupině, ve které naši „ogaři“ startovali, byly v převážné většině kamiony upravené pro rally, kdežto Adam s Josefem startovali s trucktrialovým speciálem. Proto je velmi obtížné porovnávat výkony posádek. „V průběhu sobotní části závodu jsme si s přehledem drželi své umístění z prologu. Přitom jsme se snažili stahovat náskok na posádku jedoucí na třetím místě. V závěru dne, tři kola před cílem, ale přišel problém. U Tatry nám praskla pravá spojovací tyč mezi pákou řízení a otočným čepem na kole. To vše se událo asi v osmdesátiki­lometrové rychlosti. V té chvíli jsme byli rádi, že se nikomu z posádky ani přihlížejícím divákům nic nestalo. Při představě, že bychom v této rychlosti dopadli s Tatrou mezi diváky, nám šel ještě dlouho mráz po zádech,“ popsal nepříjemný sobotní incident Staněk.

Valašská posádka ovšem závod nevzdala. Mechanici dopravili novou spojovací tyč k Tatře a po opravě Adam s Josefem dokončili sobotní část volného podniku, byť s velkou časovou ztrátou, na desátém místě mezi kamiony. V neděli Rally Trial Bohemia pokračovala druhou etapou. „Nedělní část již byla z naší strany bez problémů. První kolo jsme jeli ještě pro jistotu opatrně, ale pak jsme si závod užívali. Dosažené časy druhého dne se pohybovaly okolo třetího místa mezi kamiony. V součtu obou dnů jsme obsadili konečné osmé místo. Velmi nás potěšilo, když posádky, které se umístily před námi, sportovně uznaly, že nebýt našeho problému, byli bychom na třetím místě absolutně my. Přesto jsme spokojeni. Pocit z rally máme dobrý,“ zhodnotil dvoudenní soutěžení v Milovicích zděchovský jezdec.

Nyní čeká Adama Staňka, Josefa Řičičáře a jejich Tatru 815 6×6 VVN ještě několik předváděcích akcí. Potom se již Tatra konečně dostane na dílnu a během zimní pauzy proběhne na závodním voze velká údržba, vylepšování a repase dílů. „Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem obchodním partnerům, přátelům a rodině za jejich podporu a za to, že nám drželi palce při závodech během celého letošního roku,“ vyslovil poděkování nejbližším Adam Staněk.